Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Teātru skatē visaugstāk novērtē baušķeniekus 6

Labs līmenis. Nav izcilu virsotņu, bet nav arī tādu izrāžu, kuras būtu kauns skatīties – tā žūrija novērtēja Zemgales reģiona amatierteātru skatē redzētos darbus.

Divās dienās – 10. un 11. martā – Bauskas kultūras centrā žūrija noskatījās trīspadsmit iestudējumus. Lielākoties tie bija latviešu teātra tēva Ādolfa Alunāna sacerējumi. Šogad bija ieteikums iestudēt tieši Ā. Alunāna darbus, jo viņam aprit 170 gadu. Zemgales reģiona skatē žūrijā strādāja teātra kritiķe, žurnāla «Satori» redaktore Anna Andersone, teātra kritiķis Atis Rozentāls un teātra zinātniece, mākslas zinātņu doktore Līga Ulberte.

Reģiona skatē žūrija vērtēja arī trīs mūsu novadu amatierteātru sniegumu. Visaugstāko atzinību un pirmās pakāpes diplomu izpelnījās Bauskas Tautas teātris, kurš izrādīja Elīnas Zālītes lugu «Ērika». Vērtētāji uzteica izvēli, jo skatītāji tika iepazīstināti ar agrāk neredzētu darbu. E. Zālītes sacerējums aktualitāti pilnībā nav zaudējis, jo daudzas problēmas no pirmās brīvvalsts laikiem, kurā notiek lugas darbība, saglabājušās līdz mūsu dienām.

Otrās pakāpes diplomu žūrija piešķīra Ingus Pavinkšņa Bārbeles pagasta amatierteātrī «Bārbelīši» iestudētajai Ā. Alunāna lugai «Icigs Mozes». Galvenā loma izrādē uzticēta bārbelietim Jānim Folkmanim. Iestudējums skatītājiem izrādīts reizes piecpadsmit, tādēļ skatē viss ritēja gludi.

Teātra kritiķe A. Andersone uzsvēra – šajā izrādē svarīgi bija izvēlēties aktieri, kurš «notur» iestudējumu. J. Folkmanis Iciga lomā to paveica. Viņš uzņēmās būt par galveno, ap viņu visi rosījās. Tas bija gaumīgi un interesanti.

Teātra kritiķim Atim Rozentālam «Bauskas Dzīve» lūdz novērtēt Vecsaules amatiera izrādīto Jāņa Akuratera darbu «Apvienosimies». Par savu sniegumu vecsaulieši ieguva trešās pakāpes diplomu. Kritiķis uzteic režisores izvēli strādāt ar J. Akuratera darbu. Taču daudz kas tajā šķiet mūsdienām neatbilstīgs.

Vairāk par skati lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

prožektors

Žūrija kaut kā tur bija nepamanāma. Rakstā neviena vārda par teātriem, kas bija atbraukuši no citiem Latvijas novadiem. Superīgas izrādes bija Paša audzināts, Mucenieks un muceniece, Skolotāja tupeles. Pēc raksta spiežot, žūrijas loceklis - raksta autors.

pirms gada, 2018.03.13 05:44

tautasdziesma

bur man buri,
skauž man skauģi,
es nenieka nebēdāju!

pirms gada, 2018.03.13 11:07

Vietējās ziņas