Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiekas novadu pirmsskolas pedagogi 1

Ceturtdien, 14. oktobrī, Rundāles novada pirmsskolas izglītības iestādē «Mārpuķīte» notika šajā mācību gadā pirmā Bauskas un Rundāles novadu pirmsskolas pedagogu metodiskās apvienības sanāksme.23 pedagogi no dažādām mācību iestādēm vispirms iepazinās ar jauno bērnudārzu. «Mums ir jāiemācās rīkoties ar jauniegūto aprīkojumu un apsaimniekot telpas. Diena ir par īsu, lai visu paspētu,» atzina bērnudārza vadītāja Indra Konstantinova. Arī bērniem nav bijis viegli pierast. Vispirms vajadzēja pareizi iemācīties kāpt pa kāpnēm, kā arī doties uz ēdamzāli, sporta zāli. Audzēkņi sākumā nervozējuši, bet pamazām pierodot. Tomēr daudzi vēlas atpakaļ - tur esot bijis vairāk iespēju pastaigāties. Tomēr tagad pamazām veidojas jauni pastaigu maršruti. Visiem bija iespēja apskatīt un izvērtēt jaunās telpas. Stāsta pirmsskolas pedagoģe no bērnudārza «Pasaulīte» Ingūna Ozoliņa: «Šeit ir ļoti skaisti. Vide ir ļoti svarīga, lai bērns justos labi. Patīkami, ka šeit beidzot var aptvert, ka mēs esam 21. gadsimtā, tiek izmantotas jaunas tehnoloģijas, un viss iet uz priekšu. Labi, ka to atbalsta arī Rundāles novada pašvaldība. Galu galā - arī paši audzinātāji vēlas, lai telpas būtu atbilstīgas un vide sakārtota. Katrā ziņā - izjūta ir ļoti laba.» I. Ozoliņa atzina, ka centīgi iepazinusies ar visām telpām, jo viss jaunais var būt interesants un noderīgs. Sanāksmē tika apskatītas arī pirmsskolas vadlīnijas saistībā ar lasīt un rakstīt mācīšanu. Pirmsskolas metodiskās apvienības vadītāja Ieva Jaunzeme atcerējās, kā rakstīt bērnudārzā bērnus mācīja pirms gadiem septiņpadsmit vai pat vēl senāk. Pagātne tagad atgriežas, un pedagogiem ir jābūt gataviem jaunās prasības īstenot praksē.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

xxx

latvietis vienmēr ir bijis burta kalps, ja augšā ko liek, tad mēs klanoties bez iebildēm darām... kas tā par pirmsskolas metodisko apvienību, kura necīnās pret sešgadīgo bērnu mocīšanu

pirms 7 gadiem, 2010.10.27 22:13

Vietējās ziņas