Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tik karstā un sausā laikā mežs ir kā pulvermuca

Jau kopš maija daudzviet Latvijas mežos ir ļoti augsta ugunsbīstamības pakāpe, un nav zināms, kad tas apstāsies, apliecina gan mežziņi, gan Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

No 11. jūlija līdz 8. augustam mūsu puses mežos konstatēts tikai viens neliels ugunsgrēks – 0,06 ha platībā. Jaunaudze dega Vecumnieku novadā. Izsaukums saņemts ap plkst. 15, un liesmas tika likvidētas tās pašas dienas pusseptiņos vakarā, informē Valsts meža dienesta Zemgales virsmežniecības inženieris uguns aizsardzības un saimnieciskajos jautājumos Modris Vainovskis.

Vecumnieku novada mežzinis Pāvils Dumbrausks uzskata, ka uguns uzliesmojusi no neuzmanīgas cilvēku – sēņotāju, ogotāju, atpūtnieku – rīcības. Uz jautājumu, cik grūti vai viegli liesmas bija nodzēst, mežzinis atbild, ka karstā laikā tas vienmēr ir sarežģīti.

Vissausāk Vecumnieku novadā ir Zvirgzdes ciemā, jo tajā lielākoties aug priežu meži, atklāj P. Dumbrausks. Viņš uzskata, ka nevienam cilvēkam nevar aizliegt iet uz mežu relaksēties un atpūsties, bet sērkociņus un šķiltavas labāk uz to brīdi atstāt mājās. Kamēr vairākas dienas pēc kārtas nesākšot līt, tad par pozitīvām prognozēm vēl nevar runāt.

Visvairāk ugunsgrēku Zemgales reģionā esot bijuši Jelgavas un Tukuma novadā. Vislielākais – Ķemeru Nacionālajā parkā, kur bija jādzēš ugunsliesmas 10 ha platībā.
«Lieta tāda, ka daudzi cilvēki vēl joprojām nesaprot, ka vajadzētu izvairīties no jebkādas dedzināšanas. Aizvien mežmalās tiek kurinātas vecas zaru čupas,» atklāj M. Vainovskis, piemetinot, ka to labāk vajadzētu darīt oktobrī, kad bīstamais periods jau garām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas