Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Top Bauskas novada svētku programma 4

Bauskas novada svētku organizēšana šogad uzticēta vecsauliešiem. Sestdienas, 26. maija, programma jau top.

Pagastā izlemts, svētkus maijā svinēs Jaunsaulē. Kultūras darba organizatore Rasma Maldute skaidro, ka pagasta centrā tik plašas teritorijas nav. Pagastmāja, skola, saieta nams – tie atrodas pie ceļa ar intensīvu satiksmi. «Jaunsaule ir ļoti gleznainā vietā – skolas ēka Mēmeles ielokā, gājēju tiltiņš uz Brunavu. Šī vieta kā radīta svētku svinēšanai brīvā dabā. Protams, daudzus apgrūtinās nokļūšana Jaunsaulē pa grantsceļu. Bet tāda ir realitāte laukos,» skaidro R. Maldute.

Pašlaik tapusi svētku ideja, tiek kopā likta koncerta programma. Tā vēstīs par cilvēka mūža gājumu saules ritmā. Vecsaules, Jaunsaules vārdi savīsies ar saules gaitu. Pagasta pārvaldes vadītāja Līga Vasiļauska stāsta, ka koncertu tradicionāli veidos novada amatierkopu priekšnesumi. Dziesmu un deju svētku priekšvakarā kolektīviem ir sagatavotas programmas, no tām būs, ko izvēlēties. Koncerta skatuvei vieta būs līdzās skolas ēkai. Tās apkārtnē, arī lejā pie upes būs amatnieku, mājražotāju tirdziņš, dažādas aktivitātes gan lielajiem, gan mazajiem.

Kā viesmākslinieki šogad uzaicināta apvienība «Marhils un draugi». Sestdienas vakarā visus gaidīs zaļumballē. «Šogad svētki Jaunsaulē būs citādāki. Tos vēlamies veidot romantiskākus, aicinām visus lauku vidē, zaļumos, iepazīt šādu Bauskas novada savdabību,» teic L. Vasiļauska.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Lasītāja

Ieteikums: ja aiciniet kādus galvaspilsētas aktierus, tad lūdzu, ne tos, kas pagājušajos svētkos Rožmalās tizli ākstījās. Kāpēc rīdzinieki domā, ka laukos publikai var atļauties rādīt stulbības, kas no labas aktiermākslas tik tālu?..... Tad jau vietējie aktieri brīžam labāki nekā zem jostasvietas nolaidušies profesionāļi.

pirms gada, 2018.03.11 18:17

laima

Pilnīgi tam piekrītu,arī no vietējiem var atrast pietiekami labus vadītājus!

pirms gada, 2018.03.12 12:46

Baušķinieks.

Kurus tad?

pirms gada, 2018.03.12 15:35

Vietējās ziņas