Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tradicionālie Liliju svētki Vecumniekos kļūst daudzveidīgāki

Vecumnieku pagastā pagājušajā nedēļā jau 11. reizi notika ikgadējie Liliju svētki.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, daudzveidīgas aktivitātes šoreiz risinājās visu nedēļu, jo svētku moto bija «Septiņas dienas – septiņas krāsas». Programma bija krāsaina, piemērota dažādām gaumēm. Pirmdien bija garīgās mūzikas koncerts, trešdien skanēja šlāgermūzika. Sestdiena, 9. jūlijs, iezīmēta purpura krāsā, bija Liliju svētku kulminācijas laiks. Viena no galvenajām šīs dienas aktivitātēm bija tradicionālais floristu konkurss un izstāde.

«Liliju svētki mūsu pagastam ir īpaši, tāpēc nolēmām svinības izvērst – mēs priecājamies visu nedēļu. Vēlējāmies, lai Liliju svētkus jūt katrs, lai nav tikai floristu konkurss. Svinam par prieku sev un pagastam un rotājamies. Ceļā uz Latvijas simtgadi mums ir skaists mērķis – gribam, lai Vecumnieki smaržo pēc lilijām. Rosinām ikvienu savā dārzā iestādīt šos skaistos, majestātiskos ziedus,» ideju atklāja Vecumnieku tautas nama vadītāja un svētku organizatore Agrita Laudurga. Viņa ir pārliecināta, ka Liliju svētki arī nākamos gadus tiks svinēti vairākas dienas. 

Floristu konkursa žūrijas locekle, svētku organizatore Līga Lauriņa atklāja: «Liliju svētku ideja radās, mācoties Ekonomikas un kultūras augstskolas Kultūras nodaļā. Bija jāizstrādā kursa darbs, un es izveidoju Liliju svētku scenāriju. Kādu laiku ideja «gulēja» uz lapām, taču atradās dzirdīgas ausis, cilvēki teica: «Ļoti labi, rīkojam!» Pirmajā gadā floristu konkursā bija kādas septiņas komandas, nu ir par pusi vairāk. Vienu gadu floristu darbus vērtēja tikai skatītāji, šogad to darīja gan skatītāji, gan žūrija. Prieks par mazajām meitenēm, kam līdzi uz konkursu atnākušas mammas un tēti. Šogad startēja ļoti daudz Vecumnieku novada floristu – trīs ģimenes. Dalībnieku vecuma amplitūda ir ļoti liela – mazākajiem ir divpadsmit gadu, vecākajiem – aptuveni 80.»

Floristu mājas darba tēma bija «Izšūpo zemgalieti». Veikumu vērtēja atbilstīgi starptautiskiem kritērijiem – tika skatīta tehnikas kvalitāte, darba kompozīcija, atbilstība tēmai. Darbus vērtēja četri žūrijas pārstāvji – trīs floristu amata meistares un novada domes pārstāvis.

Lai kļūtu par labu floristu, svarīga apņēmība, drosme un dievišķa dzirksts. Svētku rīkotājas uzskata, ka tehniku, krāsu mācību un kompozīciju var iemācīties, bet, ja nav apņēmības, nekas nesanāk. Viņuprāt, floristā apvienojas kaut kas no amatnieka pamatīguma un mākslinieka gaisīguma.

Sestdien Liliju svētkos vajadzēja gatavot ziedu kompozīciju par tēmu «Krāsas». Solvita Kozlovska no Vecumniekiem un Gundega Kruglova no Baldones bija pagatavojušas interesantus puķu kēksiņus. «Mēs esam svētku veterānes – piedalāmies jau astoto vai devīto reizi. Tā ir mūsu sirdslieta. Abas darbojamies Vecumnieku floristu studijā pie Līgas Lauriņas. Lai startētu šādā konkursā, nepieciešama drosme un radošums. Vislabāk to var attīstīt, esot dabā, kas ir florista  labākā skolotāja. Ideja šim darbam radās, atrodot skaistu trauku,» stāstīja floristes.

Floristu konkursā uzvarēja komanda «Rūžiņas», kurā darbojās pieredzējušās Vecumnieku floristes Kristīne Kuzma un Ineta Kanna. Žūrija piešķīra vēl dažādas citas balvas. Starp tām jāatzīmē žurnāla «Mazajam Floristam» redaktores Gaivas Mičules speciālbalva, ko piešķīra komandai «Ģimene» – Gatim un Maijai Vēveriem, informē floristikas konkursa organizatore Līga Lauriņa.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas