Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Trūcīgajiem pārtikas atkal sāk trūkt 10

Sarkanā Krusta Bauskas komiteja otrdien, 12. oktobrī, saņēma kārtējo EK pārtikas palīdzības kravu pilsētas trūcīgajiem. To uzzinājuši, vairāki cilvēki gaidīja, kamēr izkraus mašīnu. Vedumā ir 264 pārtikas pakas ar graudaugu produktiem un 933 komplekti ar diviem litriem 2% īpaši apstrādāta piena un 200 g vājpiena pulvera, informē Sarkanā Krusta (SK) Bauskas komitejas izpilddirektore Sandra Pumpuriņa.Palīdzības pakas uzņēmuma «Futurus food» autovadītājs Sergejs Sidašs 12. oktobrī nogādāja arī Ķekavā, Iecavas novada sociālajā dienestā, Vecsaules pagasta pārvaldē, Bauskā - SK komitejā un organizācijas «Kraukļa fonds» sadales vietā Draudzības ielā. Taču visvairāk pārtikas palīdzības trūcīgajiem mūsu pusē nodrošina biedrības Sarkanais Krusts Bauskas komiteja ar savu nodaļu un brīvprātīgo palīdzību, sadarbībā ar pašvaldībām. Tā bezmaksas pārtiku un pienu saņem arī Iecavas, Rundāles novadā, Vecumnieku novadā Bārbelē, Skaistkalnē, nākamgad arī Vallē, Kurmenē, Stelpē. Vasarā pēc pārtikas pakām nāca mazāk cilvēku, tāpēc pietika visiem. Jau septembrī to pietrūka, labi, ka tad sāka piegādāt pienu, stāsta Sandra Pumpuriņa. Redzot, kā veikalos tiek izpirkti griķu putraimi un to cena dubultojas, trūcīgie vaicājuši, vai pārtikas pakās vēl būs griķu pārslas. Pilnīgi droši - būs, apliecina Zemkopības ministrijas (ZM) Augkopības nodaļas vadītājas vietnieks Gints Melkins. Bezmaksas pārtikas produktu komplekta saturu nosaka Ministru kabineta 2009. gada 8. decembra noteikumi Nr.1415 «Kārtība, kādā tiek administrēti un uzraudzīti tirgus intervences pasākumi augkopības un lopkopības produktu tirgū, īstenojot Eiropas Komisijas programmu vistrūcīgākajām personām». EK līdzfinansēto pārtikas produktu komplekta saturu ZM nav plānojusi mainīt.Uz Sarkanā Krusta Bauskas komiteju cilvēki nāk ne tikai pēc pārtikas. Vecsaulietei Ivetai Lipskai Bauskas slimnīcā ārstējas meitiņa, tieši viņas kājiņai derīgas botas mamma atradusi Sarkanā Krusta humānās palīdzības krājumos. Ceraukstietis Valdis Raisters šurp atnācis meklēt mammai vajadzīgos kruķus pēc gūžas operācijas. Iemaksājot drošības naudu, viņš tos ved mājās. Kad kruķus atdos, drošības naudu saņems atpakaļ.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

ezim

Tās pakas nedod visiem, tikai trucigajiem, kuriem pagasts iedevis tadu izzinu.

pirms 7 gadiem, 2010.10.13 21:18

ezim

Tās pakas nedod visiem, tikai trucigajiem, kuriem pagasts iedevis tadu izzinu.

pirms 7 gadiem, 2010.10.13 21:18

$$

Labi, ka ir tāds Sarkanais krusts..Ja nē, ko šie ēstu?Un ko ģērbtu?

pirms 7 gadiem, 2010.10.13 18:46

ezis

Cilvēki, kas šeit satraucas par to, ka tās pakas dod visiem, nesaprot, ka , ja šie cilvēki būs badā, tad sāks zagt un laupīt. Un vai to jūs gribat- tad lai labāk šie cilvēki dabū paku un visiem citiem būs miers un drošība...Bet par darbu- cik gan daudzi cilvēki labprāt strādātu, bet nav jau kur, tādēļ, pirms mētāties ar frāzēm par nestrādāšanu, katru reizi nosauciet konkrētas brīvās darba vietas, un tad tikai rakstiet, kāpēc cilvēki tur nestrādā. Citādi tikai tukšas standarta frāzes bez jebkāda seguma.

pirms 7 gadiem, 2010.10.13 17:29

Aija

Kāda pārtika, kaut kā Lepšu masīvā vasarā gan neredzēju ne vienu trūcīgo kam dārziņš būtu iekopts un kas novācams, bet zogot gan staigāja. Kad strādāt tad nav kam.

pirms 7 gadiem, 2010.10.13 13:03

minna

Tas cilvēks sarkanajā džemperī ir 100LS programmā. Izlasiet rakstu kārtīgi...

pirms 7 gadiem, 2010.10.13 11:49

Paklau niknā

Pasaki, kur ir tā vieta kur vajag sētnieku???? Es ar visu augstāko izglītību nevaru darbu atrast, bet varu strādāt par jeb ko!

pirms 7 gadiem, 2010.10.13 11:04

:(

Ta jau notiek tadi tik visu dobon.Gimenes ar berniem neko nevar dabut pat bruvpuzdienas berniem skolas un darzinuos.Tadi vismaz pensijas dabon.Ir gimenes kas dzivo uz bernu naudam vien, bet palidzibas nekadas.

pirms 7 gadiem, 2010.10.13 11:02

:)

Vīrietis sarkanā kreklā Bauskas lielākais plītētājs. Gadus 8 neatceros, kad viņš būtu strādājis, ja nu vienīgi pa točkām....

pirms 7 gadiem, 2010.10.13 10:50

niknā

saprotams vecs cilvēks savas nevarības pēc nevar sevi apgādāt, bet vīrietis sarkanajā džemper''i tik bevarīgs neizskatās, lai pat sētnieka darbu nevarētu dabūt

pirms 7 gadiem, 2010.10.13 08:34

Vietējās ziņas