Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tūristu interese ziemā nemazinās

Rundāles pils muzeja pēdējo piecu gadu apmeklējumu statistika liecina, ka dinamika pakāpeniski pieaug, teic iestādes sabiedrisko attiecību speciāliste Ruta Biļeviča.

Pēdējos divus – 2013. un 2012. – gadus nevar objektīvi salīdzināt un balstīties tikai uz skaitļiem, tie rāda apmeklējumu kritumu. Kopš 2012. gada vasaras beigām muzejā ir jauna apmeklētāju uzskaites sistēma, tā pilnvērtīgi sāka darboties 2013. gadā. Papildus ieviesa jaunus biļešu veidus – apvienotās un grupu biļetes. To uzskaite apmeklējumu teorētiski samazina, bet praktiski pilī uzņemto apmeklētāju skaits ir audzis par aptuveni sešiem procentiem.

Kā katru gadu, Rundāles pils tūristus no Krievijas gaida galvenokārt gada sākumā – pareizticīgo Ziemassvētku laikā. Tā bija arī šogad – tūristu pieplūdumu varēja vērot jau 2013. gada nogalē (30. un 31. decembrī). Salīdzinot 2013. un 2014. gada janvāri, šogad lielās kaimiņvalsts iedzīvotāju bija par 20,2% vairāk.

Janvāra apmeklējumu skaita pēdējo piecu gadu dinamikā vērojams pieaugums, kas izskaidrojams ar tūristu interesi brīvā laika pavadīšanai Latvijā. Lai ļaudis ieinteresētu vēl vairāk, papildus tiek izplatīta informācija tūrisma informācijas centriem. 2013. gada sākumā muzeja pārstāvji piedalījās ne tikai tūrisma gadatirgū «Balttour 2013» Ķīpsalā Rīgā, bet arī starptautiskajā gadatirgū Maskavā. Kā jau iepriekš minēts, šīgada janvārī statistiski vērojams pieaugums, līdz ar to var novērtēt pozitīvu atdevi šādiem braucieniem un informācijas izplatīšanai, skaidro R. Biļeviča.

Pils visvairāk apmeklēta maijā, jūnijā, jūlijā un augustā. Tas skaidrojams ar tūrisma sezonas īpatnībām un to, ka cilvēki labprātāk ceļo vasarā, atvaļinājumu laikā. Tad arī notiek ikgadējie pasākumi – Bauskas reģiona tūrisma sezonas atklāšana maija sākumā, Starptautiskā muzeju diena 18. maijā, Rundāles novada svētki, Rundāles pils Dārza svētki, Senās mūzikas festivāls u. c.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas