Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Turpina stādīt kartupeļus

Agro šķirņu kartupeļi, ko zemniekiem izdevās iestādīt aprīlī, jau rāda pirmos asnus. Tā tas ir arī Skaistkalnes un Jaunsaules puses zemnieku saimniecībā «Baltiņi», ko divdesmit piecus gadus lolojis un attīstījis Ilmārs Pētersons kopā ar ģimeni.

Zemes kopplatība «Baltiņos» ir 800 ha, kartupeļiem atvēlēti 80 ha, bet sīpoliem 8 ha. Ar darbu gaitu Ilmārs Pētersons, šķiet, ir apmierināts, jo divas trešdaļas kartupeļiem iecerētās platības jau apstādītas.

«Bauskas Dzīve» sastapa I. Pētersonu laukā netālu no Skaistkalnes: «Pirmo agro šķirņu stādījumi 15 ha platībā sadīguši, tos varēs novākt un piegādāt tirgum ap Jāņiem. Tomēr attaisnojusies kartupeļu diedzēšana. Zaļie asniņi ļauj kartupeļiem no ziemas miega pamosties daudz ātrāk,» stāsta saimnieks, «arī pašlaik stādām agros, ko varētu novākt augustā.»

Par kartupeļu dēstīšanu Iecavas novada zemnieku saimniecībā «Jaunstrīķeri» Andis Arājs telefonsarunā teic, ka apstādīta apmēram puse no plānotajiem 35 hektāriem. Sēklu iepērk tikai daļēji, tā domāta atjaunošanai, bet pārējo sagatavo pašu saimniecībā. «Mūsu galvenā problēma ir un paliek neaizsargātais tirgus. Dārzkopības nozarē to sevišķi jūt,» ar rūgtumu saka A. Arājs. Savukārt cita zemniece Iecavas pusē atzina, ka vēl jāgaida, lai augsne pažūst, mitrums joprojām liels.

Gints Liepiņš, «Upeskalnu» īpašnieks, saimnieko kooperatīvajā sabiedrībā «Kalnakrogs Agro». Viena no saimniecībām nodarbojas tikai ar sēklas kartupeļu audzēšanu. Iepērk elites klases šķirnes un pavairo A un B klasi, iznāk arī pārdošanai. Sēklas kartupeļi šogad iestādīti 25 ha. Bet katrā kooperatīva saimniecībā ap 50 ha. Pašlaik apstādīti apmēram piecdesmit procenti platību.

 «Patiesībā pavasaris ir labs, jo dīgtspēja augsta. Vasarāji sanāca pat trīs četrās dienās. Mitrums pietiekams. Redzēs, kā būs turpmāk,» piesardzīgi izsakās G. Liepiņš, «mēs zemi kārtīgi uzaram. Ar tādu moderno zemes virskārtas «ecēšanu» kartupeļiem un dārzeņiem par maz. Jāizvairās no kartupeļu stādīšanas svaigā plēsumā. Ja kartupeļus stāda iestrādātā augsnē, arī tad mazāks risks ar drātstārpiem.»


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas