Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Turpinās muzikālo izglītošanu

Koncertu cikls «Kilograms mūzikas» turpinās arī šogad, portālu informē Bauskas mūzikas un mākslas skolas (BMMS) direktore Anita Velmunska.

Pirmais koncerts ciklā «Kilograms mūzikas II» izskanēs 23. martā Grenctāles kultūras namā. Tajā uzstāsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas  simfoniskais orķestris. Grenctālē simfoniskā mūzika nav skanējusi gadu desmitiem. Taču šeit skatuve ir piemērota lielam kolektīvam. Akadēmijas orķestris ir viens no mākslinieciski pārliecinošākajiem un tradīciju bagātākajiem simfoniskajiem kolektīviem. Koncertā savas solo iespējas demonstrēs jaunie latviešu talanti.

Otrais cikla koncerts iecerēts 1. jūnijā Bauskas mūzikas un mākslas skolā. Tajā klausītājus iepazīstinās ar daudzveidīgiem, muzikāli mūsdienīgiem čella spēles paņēmieniem. Repertuārā būs klasiskā mūzika, tautasdziesmu un populārās mūzikas apdares un oriģinālmūzika.

Trešais  koncerts ieskandinās Latvijas simtgades mēnesi. Tas plānots 2. novembrī Bauskas kultūras centrā. Tajā koklētāju ansambļi atskaņos latviešu tautas mūziku, tās apdares un latviešu komponistu jaundarbus.

Pērn šis Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītais projekts guva lielu klausītāju atsaucību. Trīs koncertus noklausījās ap 600 cilvēku. Arī šogad cikla «Kilograms mūzikas» koncertus BMMS organizēs sadarbībā ar novada vispārizglītojošajām skolām, izglītības nodaļu un novada  kultūras iestādēm. Plānota aktīva jauniešu iesaistīšana pasākumu organizēšanā jau pirms koncertu norises. Skolēni gatavos afišas, veidos izstādi.

Koncertu cikls dos iespēju plašai Bauskas puses auditorijai iepazīties ar latviešu mūzikas dārgumiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas