Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Turpmāk krimināli sodīs par nelegālu senlietu apriti

Šogad stājušies spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz atbildību par valstij piederošu senlietu nelegālu apriti, vēsta Valsts policijas pārstāve Elīna Sprudzāne.

No zemes izrakto vērtību izmantošanas noteikumu papildināšana gan, visticamāk, neskars meklētājus, kas izceļ no iepriekš nezināmām apbedījumu vietām Pirmā un Otrā pasaules kara kaujās bojāgājušos kareivjus, «Bauskas Dzīvei» pauž biedrības «Meklētāju vienība «Zvaigzne»» Bauskas grupas vadītājs Ivars Mežezers.

Likuma grozījumi attiecas uz priekšmetiem ar arheoloģisku vērtību, kādi no Austrumeiropas valstīm bieži izlikti interneta tirdzniecībā, saka I. Mežezers. «Mūsu meklējumi atklāj tos, kuru atdusas vieta pēc kariem palikusi nezināma radiniekiem. Pie bojāgājušajiem atrastajām lietām ir vēstures liecību vērtība, un mēs ar tām rīkojamies stingri saskaņā ar likumdošanu un ētikas principiem.»

Jau vēstīts, ka I. Mežezers ar domubiedriem pēdējos gados atklājis vairākas neiezīmētas kareivju apbedījumu vietas, kur atrastas dažādu armiju un valstu karavīru mirstīgās atliekas un piederumi. Bauskas meklētāju atklājumi palīdzējuši ģimenēm Latvijā un ārvalstīs beidzot uzzināt savu radinieku likteni.

Valsts policija pērnā gada nogalē Daugavpilī atsavinājusi ap 600 nelegāli iegūtas arheoloģiskās senlietas, kuru vērtība lēšama ap vairākiem desmitiem tūkstošu eiro. Ir aizdomas, ka senlietas iegūtas nelikumīgos senkapu izrakumos, informē E. Sprudzāne.

Krimināllikuma panti 229.1 un 229.2 kopš šī gada 1. janvāra paredz kriminālatbildību par nelikumīgām darbībām ar valstij piederošām senlietām, to nelikumīgu iegūšanu, glabāšanu, pārvietošanu. Līdz šim Krimināllikums paredzēja atbildību tikai par kultūrvēsturisko pieminekļu iznīcināšanu un bojāšanu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas