Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tuvāk mājām varēs nodot lielgabarīta atkritumus 8

Ik gadu katrā mājsaimniecībā atrodas atkritumi, ko iespaidīgo izmēru dēļ piemājas konteinerā nevar ievietot. Ir nopirkts jauns televizors, veļasmašīna, ledusskapis, dīvāns vai kāda cita mēbele, sākam lauzīt galvu, kā vislabāk bez liekiem tēriņiem atbrīvoties no vecās, savu laiku nokalpojušās mantas. Lielisku risinājumu šajā gadījumā piedāvā Bauskas pašvaldības uzņēmums SIA «Vides serviss», kas ar vietvaras atbalstu ik gadu organizē lielgabarīta un videi kaitīgo atkritumu savākšanas akciju.
 
SIA «Vides serviss» pārstāve Aiva Avota-Zalstere stāsta, ka šis ir jau 15. gads, kad pilsētas un pagastu iedzīvotājiem ir iespēja bez maksas konkrētos savākšanas punktos novietot par nastu kļuvušās lielgabarīta mantas. Gailīšu, Dāviņu, Ceraukstes un Brunavas pagastā akcija jau  noslēgusies, Mežotnē tā būs 20. aprīlī, Īslīcē – 24. aprīlī, Vecsaulē – 25. aprīlī, Codē – 26. aprīlī,  bet pilsētniekiem šāda iespēja dota sestdien, 21. aprīlī.

Bauskā 14 vietās iedzīvotāji bez maksas varēs atstāt gan vecas mēbeles, gan matračus, paklājus un citus liela izmēra sadzīves priekšmetus, kā arī nolietotu sadzīves tehniku. Varēs nodot arī otrreizēji izmantojamu materiālu: stikla taru, PET pudeles, makulatūru un videi kaitīgos atkritumus – akumulatorus, baterijas, dienas gaismas lampas, krāsu bundžas u. tml.  A. Avota-Zalstere rosina pilsētniekus, ja iespējams, par lieku nastu kļuvušās lietas ievietot maisos, sašķirojot pēc to veida. Jāņem vērā, ka netiks savāktas automašīnu riepas, sadzīves atkritumi un būvgruži.

Vieglo automašīnu riepas var nodot Biržu ielā 8b, tas ir maksas pakalpojums –  1,52 eiro, smago transportlīdzekļu riepām ir cita cena.
A. Avota-Zalstere aicina būt godprātīgiem un nepārkāpt akcijas noteikumus. Lai neatkārtotos iepriekšējo gadu rūgtā pieredze, šogad pie savākšanas vietām aktīvi patrulēs Bauskas pašvaldības policija. Pērn fiksēti vairāki gadījumi, kad  akcijas laikā  atvests un novietots liels apjoms sīku sadzīves gružu, kas nav klasificējami kā lielgabarīta, otrreizēji pārstrādājami vai videi bīstami atkritumi, būvgruži, kā arī bioloģiskie atkritumi, kas citviet nogādāti pat ar pašizgāzējiem.

Ja ir ļoti daudz nododamo atkritumu, tos var aizvest pašu spēkiem uz Biržu ielu 8b vai interesēties par citas izvešanas vietas pieteikšanu pa tālruni 63922713.

«Vides servisa» pārstāve atgādina, ka lielgabarīta atkritumu savākšanas akcijas galvenā ideja ir atvieglot iespēju iedzīvotājiem bez maksas nodot lielgabarīta un videi kaitīgos atkritumus, kurus ikdienā ir grūtāk realizēt vai nogādāt uzņēmuma «Vides serviss» šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā. «Lielgabarīta akcijas laikā savākto atkritumu izvešanu apmaksā Bauskas novada pašvaldība, taču pašvaldībai nebūtu jāapmaksā iedzīvotāju radīto sadzīves atkritumu izvešana,» uzsver A. Avota-Zalstere.

Salīdzinot iepriekšējo trīs gadu rezultātus, jāsecina, ka Bauskā tie ir gana līdzīgi. Nedaudz vairāk – 440 m3 jeb 66,96 tonnas – lielgabarīta atkritumu poligonā «Grantiņi» noglabāts 2015. gadā, gadu vēlāk bijušas 54 tonnas, pērn – 50 tonnas. Cita situācija ir ar pagastos aizvestajiem lielizmēra gružiem. 2015. gadā poligonā no Bauskas novada pagastiem nogādāti 432 m3 jeb 60,50 tonnas atkritumu, 2016. gadā bija 641 m3 jeb 98,20 tonnas gružu, bet 2017. gadā – 359  m3 jeb 50,22 tonnas atkritumu.

Baušķeniece Iveta ir gandarīta, ka pilsētā nodrošināta šāda iespēja: «Pērn spodrības mēnesi sāku ar sava mājokļa rūpīgu ģenerālo tīrīšanu. Izrādās, mēs tik ātri «apaugam» ar nevajadzīgām lietās, kuras, nezināmu mērķu vadīti, krājam. Esmu padomju laika cilvēks, dzīvoju deficīta laikā un arī tagad piepasēju, ja gadījumā ko ievajadzēsies. Taču pērn sapratu, ka visa ir par daudz, un teju vieglās automašīnas piekabi varēja piepildīt ar liekajām mantām.»
 
UZZIŅAI
Savākšanas vietas Bauskā:

 Dambja ielā, atpūtas laukumā pie Mēmeles;      
Krasta ielā, atpūtas vietā pie Mūsas;      
Parka ielā, stāvlaukumā pie stadiona;      
Pilskalna ielā 51, ielas malā;      
Baznīcas ielā, stāvlaukumā pie mēbeļu veikala;      
Lāčplēša ielā, pie garāžām krustojumā ar Strēlnieku ielu;      
Saules dārzā, stāvlaukumā pie Saules ielas;      
Salātu un Rīgas ielas krustojumā, Rīgas ielas malā (zālienā);      
Dārza ielā 24, iekšpagalmā pie konteineriem;       
Salātu ielā 18, mājas galā pie konteineriem;      
Zaļajā ielā 11, pie iebrauktuves pretī Salātu ielai 33;      
Pļavu ielā 1, pie SIA «Vides serviss» tehniskās ēkas;       
Bērzu ielā 22, pie garāžu kooperatīva «Dzirkstele»;       
Dārza ielā 19, pie atkritumu konteineriem.      

Atkritumus norādītajās vietās var novietot jau iepriekšējā dienā, 20. aprīlī.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Varis

Atkritumu apsaimniekošanas sistēma Latvijā paredz iespēju privātpersonām bez maksas nodot utilizācijai līdz četrām nolietotām vieglo transportlīdzekļu riepām gada laikā. To iespējams izdarīt specializētajos pieņemšanas punktos (sk. http://www.atkritumi.lv/lv/karte/nolietotas-riepas/)

Kāpēc Vides Servisā tiek prasīta maksa?

pirms gada, 2018.04.20 12:18

Gribu zināt

Vai var, lūdzu, konkretizēt precīzu vietu kur novados var novietot šīs mantas?

pirms gada, 2018.04.20 13:51

Vides serviss

Jums jāzvana uz savu pagasta pārvaldi, kur precizēs izvešanas vietas.

pirms gada, 2018.04.20 13:57

Vides serviss

Lai netiktu piesārņota apkārtējā vide, SIA vides serviss kā Bauskas novada atkritumu apsaimniekotājs nodrošina auto riepu pieņemšanu no iedzīvotājiem. SIA Vides serviss ir noslēgts līgums ar SIA Eco Baltia vide par riepu savākšanu un nodošanu tālākai pārstrādei. Samaksa šajā gadījumā noteikta par riepu transportēšu.

pirms gada, 2018.04.20 13:56

Bauska

Vai apģērbus,apavus arī var likt šajos punktos?

pirms gada, 2018.04.20 15:47

Varis

Jebkurā gadījumā netiek ievēroti noteikumi. 1,52 nav bez maksas.

pirms gada, 2018.04.20 19:08

Es

Tā gan,tikko ejot gar savākšanas punktu redzeju auto riepas,kuras netiek vāktas.

pirms gada, 2018.04.20 21:11

Plastmasas truba

Vai var nodot plastmasas kanalizācijas cauruļu atgriezumus u.c. plastmasu, kas nav PET pudeles?

pirms gada, 2018.04.21 20:34

Vietējās ziņas