Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tuvojas noslēgumam ceļa darbi pie Valles

Vecumnieku novada Valles ciemā šonedēļ klāja asfaltu pie jaunā apļa ciema vidū. Pārējos darbus būvnieki sola pabeigt līdz jūlija beigām.

«Visus redzamos un transporta kustību ietekmējošos darbus līdz jūlija beigām izdarīsim. Šonedēļ visu noasfaltējām, satiksmes ierobežojumu tādēļ vairs nebūs,» informēja Jānis Stundiņš, SIA «Ceļu būvniecības sabiedrība «Igate»» sabiedrisko attiecību un mārketinga vadītājs. Viņš uzsvēra, ka ātruma ierobežojumi vietām vēl saglabāsies un autovadītājiem jābūt uzmanīgiem.

Līdz jūlija beigām tiks aprīkotas autobusu pieturas, krāsos ceļu apzīmējumus, uzstādīs ceļa zīmes un barjeras ātruma ierobežojumiem nelielos posmos.

Valles iedzīvotāji ir apmierināti. «Tik rūpīgi remontdarbi nebija gaidīti. Pie trotuāriem vēl jāpierod, jo visu laiku iets pa ceļa malu,» teic Dzidra no Valles.

Neapmierinātību rada projekts. «Ir daudz lieku darbu, kas palielina izmaksas,» uzskata viens no uzrunātajiem valliešiem. Viņu izbrīna norobežojošā josla starp brauktuvi un trotuāru, kas veidota no šķeltā bruģa. Ne tā piemērota iešanai, ne braukšanai ar velosipēdu, un satiksme nav tik liela, lai ierīkotu tādu joslu. Likvidēta taciņa, kas iepriekš ļāva nokļūt pārtikas veikalā pa īsāku maršrutu. Lai arī jaunais trotuārs ir līdzens, pensionāram, kas pārvietojas ar spieķi, katrs maršruta pagarinājums ir apgrūtinošs.

Trotuāri ap apli gan jāuzslavē no vides pieejamības viedokļa – nav pakāpienu, slīpumi ir lēzeni pat autobusu pieturās, vieglāk pa tiem pārvietoties gan ar riteņu transportu, gan cilvēkiem ar veselības problēmām.


UZZIŅAI

Autoceļam Vecumnieki–Nereta–Subate remonts veikts posmā no 7,3. līdz 20,9. kilometram. Līgumu par darbu izpildi 2015. gada 29. jūnijā parakstīja ar SIA «Igate». Darbu summa bija 10,6 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Par šo naudu bija jāveic brauktuves seguma rekonstrukcija un Valles centrā jāuzbūvē rotācijas aplis.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas