Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ūdens līmenis dažās upēs kāpis divus metrus 1

Brīvdienu nokrišņu ietekmē vairumā Latvijas upju – jo īpaši Zemgalē – paaugstinājies ūdens līmenis, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Bērzē pie Līvbērzes ūdens līmenis kopš 1.aprīļa cēlies par aptuveni diviem metriem, Svētē pie Ūziņiem – par 1,7 metriem. Citās Lielupes baseina upēs ūdens kāpis par 0,3 – 1,2 metriem, pašā Lielupē – par 0,6 – 1,5 metriem.

Arī Ventas augštecē ūdens līmenis paaugstinājies par aptuveni diviem metriem, bet vairumā Kurzemes upju kāpums līdz šim bijis neliels.
Vidzemes un Latgales upēs ūdens līmeņa kāpums pagaidām nav pārsniedzis metru. Dažās upēs – tajā skaitā Gaujā – vēl nav sākusies būtiska ūdens līmeņa paaugstināšanās.

Ledus pārsvarā izgājis, ledus sega saglabājas vairs tikai atsevišķos upju posmos.
Tuvākajās dienās lielā daļā upju gaidāma ūdens līmeņa paaugstināšanās, vietām applūdīs palienes. Turpināsies atlikušā ledus sairšana un iešana.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas