Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ukrainas skolēni Latvijā bauda sirsnību un jūtas brīvi 1

Bauskas mūzikas skolā pirmdien, 12. janvārī, viesojās 20 Ukrainas skolēnu, arī pedagogi. Pusaudžu uzturēšanos Latvijā un mūsu valsts apceļošanu nodrošināja Jelgavas novada dome.

Bauskas mūzikas skolas audzēkņi viesiem bija sagatavojuši septiņus priekšnesumus. Pirmā uzstājās nepilnus sešus gadus vecā Polīna Savčuka, ukraiņu meitene, kuras ģimene uz dzīvi Latvijā ieradusies pirms pāris gadiem.

Viņas vecmāmiņas Svetlanas Savčukas dzimtā puse ir Doņeckas apgabals. Sieviete ar sirdi un prātu jūt, ka Krievijas iebrucēji reiz būs spiesti pamest Ukrainas austrumus, tad viņa atgriezīsies dzimtenē. Taču bērniem, īpaši mazbērniem, viņa novēl dzīvot Latvijā. Te valda domu un vārda brīvība, arī fiziski viņi te jūtas drošāk, ir lielākas iespējas personības izaugsmei.

Pēc Mūzikas skolas audzēkņu uzstāšanās Ukrainas skolēnus uzrunāja zemniece, latviskā dzīves veida daudzinātāja Daira Jātniece. Ar vienkāršiem piemēriem viņa izklāstīja latviskās dzīvesziņas būtību, mūsu izpratni par pasaules uzbūvi un cilvēka vietu tajā.

Latvijā ieradušies 20 skolēnu no Ivanofrankovskas apgabala Ukrainā. Dažas ģimenes uz šo valsts rietumu apgabalu pārcēlušās no karadarbībā plosītās Austrumukrainas. Dažiem no skolēniem tēvi piedalās karadarbībā, aizstāvot Ukrainas teritoriālo nedalāmību. 9. klases skolnieces Tatjanas Šulgas ģimene Ivanofrankovskā ieradusies no Luhanskas, kas atrodas līdzās Doņeckas apgabalam.

«Bauskas Dzīvei» meitene pastāstīja, ka Latvija ir ļoti skaista, sakopta. Te viņa jūt to eiropeisko noskaņu, kas pietrūkusi Austrumukrainā. Skolnieci priecē mūsu cilvēku labvēlīgā attieksme, atsaucība.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

jop

Kara darbība no Ivanofrankovskas ir ļoti tālu,tur dzīvo benderi,kas Maidanu uztaisīja,bet kāpēc nav bērnu no kara zonas,no Doņeckas vai Luhanskas??? Tur taču dzīvo Ukrainas bērni kuriem patiešām vajadzīga palīdzība,bet ne kā šitiem ekskursantiem,kuri karu redzējuši tikai telvīzijā

pirms 5 gadiem, 2015.01.14 22:54

Vietējās ziņas