Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz Latvijas robežas vēlas izvietot valsts karogus 2

Latvijas valsts karogs turpmāk būs pastāvīgi jānovieto Latvijas robežkontroles un robežpārejas punktos, kuri atrodas uz valsts galvenajiem autoceļiem. To paredz Saeimā konceptuāli atbalstītie grozījumi Latvijas valsts karoga likumā.

Tas liecina, ka sarkanbaltsarkanais standarts būs skatāms arī uz Latvijas un Lietuvas robežas Grenctālē, Skaistkalnē. Tā kā robežpunktos nav atbilstošu ēku, tad likuma izmaiņas ļaus karogus izvietot uz robežas ne tikai pie celtnēm.

Likumprojekts paredz, ka par valsts karoga novietošanu robežkontroles punktos atbildīga būs Iekšlietu ministrija. «Bauskas Dzīvei» ministrijas komunikācijas nodaļas vadītāja Gunta Skrebele apliecināja, ka šajā jautājumā ir vēl daudz neskaidrību. «Ne visas iespējamās valsts karoga uzstādīšanas vietas ir Iekšlietu ministrijas īpašumā. Tādēļ, visticamāk  varētu tikt precizēti par karogu novietošanu atbildīgie,» vēstī G. Skrebele.

Kamēr IeM skaidro, kas būs atbildīgi par karogu izvietošanu uz valsts robežas Grenctālē un arī Skaistkalnē, Nacionālās apvienības pārstāvji jau rosās Ziemeļvidzemē. Saeimas deputāts Jānis Dombrava virtuālajā vietnē twitter.com pirmdien, 15. janvārī, rakstīja: «Saeimā ir atbalstīts Nacionālās apvienības priekšlikums izvietot valsts karogus robežpunktos uz valsts galvenajiem autoceļiem. Kopā ar Saeimas deputātu Rihardu Kolu, vairāku ministriju un vietējo pašvaldību aplūkojām potenciālās karogu izvietošanas vietas Ziemeļvidzemē.»

Sazinoties ar «Bauskas Dzīvi», J. Dombrava skaidroja: «Tuvāko nedēļu laikā vienosimies par precīzām karoga izvietošanas vietām arī uz Latvijas-Lietuvas robežas, tajā skaitā arī Grenctālē.»

Šīs informācijas izplatīšana virtuālajā vidē tiek vērtēta neviennozīmīgi. Vēsma raksta: «Latvijas karogs vienmēr iedvesmo, jau no tiem padomju laikiem, kad drosmīgie bāleliņi Ulmaņdienā, riskēdami ar dzīvību, uzvilka mūsu sarkanbalto dažādos torņos. Sirds dunēja līdzi un tā joprojām!» Oļģerts Tipāns izsakās ar nelielu ironijas piedevu: «Iebraukšanu Latvijā daudzviet var konstatēt pēc tā, ka beidzas ceļš un sākas bedres. Tāpēc karogu izlikšana ir obligāta - ja nu kādam rodas šaubas, kur viņš iebraucis.»  Atbalstošs ir Matiss Mežaks, kurš raksta: «Sen bija laiks, šobrīd, iebraucot Latvijā, ir sajūta, ka esi iebraucis AlkoMarketā.»

Pievieno komentāru

Komentāri 2

bāleliņš

Pusmastā,jo līdz pilnīgā laimē diešanai valstij arī esot palicis tikai pussolis.

pirms gada, 2018.01.20 16:21

Raimonds

Rosinu Grenctālē uzcelt pieminekli Berķim, par daudz nebūs.

pirms gada, 2018.01.21 15:51

Vietējās ziņas