Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz skolu dodas ar ziediem, prieku un cerībām 6

Bruņojušies ar gladiolu zobeniem un asteru pušķiem, tūkstošiem skolēnu šodien, 1. septembrī, devās «iekarot» savas mācību iestādes.

Ziedu salonā Bauskā, Dārza un Slimnīcas ielas stūrī, pārdevējas steidzīgākos skolā gājējus sāka apkalpot jau pirms pulksten astoņiem rītā. Pie skolotājām aizceļoja gladiolas, asteres, bērni labprāt pirka gerberu pušķus, kuriem pievienots jautrs ābolēns vai pildspalva. 2. klases skolnieks Raiders Krīgers veikalā ieradies, lai palīdzētu māsai Agnijai izvēlēties ziedus. «Man puķes omīte jau vakar sagādāja,» lepni paziņoja puika. Savukārt 7. klases audzēkne Agnija pavēstīja, ka vēlas ziedus pasniegt gan audzinātājai, gan direktorei.

Pārliecinājusies, ka ziedu dāvāšanas tradīcija pedagogiem joprojām ir saglabājusies, «Bauskas Dzīve» devās uz Vecsaules pamatskolu. Šeit pirmajā septembrī bija divi nozīmīgi notikumi. Mācību iestādes vecāku padome, cītīgi rakstot projektu un vasaru veltot tā īstenošanai, skolēnu un pedagogu rīcībā nodeva glīti izbūvētu nojumi. 1. septembrī tā kalpoja kā improvizēta skatuve, turpmāk te skolēni varēs vadīt nodarbības Zaļajā klasē.

Pirms svinību sākuma «Bauskas Dzīvei» izdodas parunāties ar puišiem, kuriem uzticēts pasākuma muzikālais nodrošinājums. 8. klases audzēkņi Jēkabs Līdaka un Reinis Inževatkins atzīst, ka pēc vasaras nu jau gribas arī uz skolu. Puikas vasaras mēnešos strādājuši, lai par nopelnīto iegādātos sev tīkamas mantas. Skolā viņi paspējuši apskatīt telpas un ir priecīgi par izremontēto klasi.

Zinību dienai veltītajā pasākumā skolas direktores vietniece Agra Ķēniņa pavēstīja, ka skolas pastāvēšanas 163. gadā Vecsaulē kopā izglītojas 163 skolēni. 133 no tiem mācās Vecsaulē, 30 bērnu mācās skolai piederošajā ēkā Jaunsaulē. Pavasarī no Vecsaules dosies projām 12 devītklasnieki, šoruden mācības te sāka deviņi pirmklasnieki.

Direktore Lilija Bula savā pirmajā uzrunā kolektīvam aicināja visus apbruņoties ar gribasspēku, jo tikai tādējādi izdosies īstenot iecerēto, lai skola savu jubileju pēc diviem gadiem sagaidītu vēl modernāka, sakoptāka un krāšņāka. Viņa solīja vecākiem jau tuvākajos mēnešos novērst vasarā neizdarīto, kā aktuālāko minot garderobes telpu sakārtošanu. L. Bula arī apliecināja cieņu ilggadējam skolas direktoram Egonam Brazauskim. Pēc svinīgā sarīkojuma direktore neformālā sarunā ar vecākiem pauda apņemšanos strādāt, lai skolēniem Vecsaulē būtu arvien labāki mācību un brīvā laika pavadīšanas apstākļi.

Par savas skolas vārda daudzināšanu šajā dienā bija parūpējušies arī vecāki. Pavasarī cītīgi izstrādājot projektu, viņi guva atbalstu Bauskas novada domes konkursā «Mēs savam novadam». Vecsaulieši saņēma 1000 eiro pašvaldības finansējumu materiālu iegādei Zaļās klases izbūvei. Skolas padome kopā ar biedrību «Domāsim, darīsim» vēl piesaistīja 800 eiro no atbalstītājiem. Tās bija divas pagasta zemnieku saimniecības «Mežmārtiņi» un «Mazzvirbuļi». Kopīgi strādājot, kopš jūlija otrās puses līdz septembrim izdevās ieceri īstenot. Pamatīgi būvētā un gaumīgi nokrāsotā nojume turpmāk palīdzēs skolotājiem pilnveidot nodarbības, dažādot mācību metodes, attīstot bērnu vēlmi izglītoties svaigā gaisā.

Jaunā objekta atklāšanu visi sveica ar aplausiem, čaklākajiem ieceres īstenotājiem un atbalstītājiem tika pasniegtas piemiņas veltes. Pārsteigumu klāstu vēl papildināja skolēnu un vecāku aktivitāte iepriekšējā mācību gadā, iesaistoties lielveikala «Maxima» akcijā «Savai skolai» un savācot prāvu skaitu uzlīmju. Par tām skolas inventārs tika papildināts ar jauniem vingrošanas rīkiem, diviem mūzikas centriem, vairākiem rotaļu klucīšu komplektiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

nekļūdījos !

Bruņoties ar gladiolu zobeniem var tikai tā BDz...āna dilērijas augļi.

pirms 2 gadiem, 2016.09.01 17:03

modri m

Vairak laika velti darbam, nevis ...

pirms 2 gadiem, 2016.09.01 17:16

jautājums?

Kāpēc informatīvajā plāksnē "Zaļā klase" ir veselas trīs gramatikas kļūdas?

pirms 2 gadiem, 2016.09.01 17:20

Vietējais.

Nekļūdās tas,kas neko nedara...

pirms 2 gadiem, 2016.09.01 18:18

Zinkārīgā

Kur tieši ir kļūdas?

pirms 2 gadiem, 2016.09.01 18:53

Vietējās ziņas