Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzlabos Pilsrundāles vidusskolas energoefektivitāti

Pilsrundāles vidusskolas un tās struktūrvienības Bērstelē ēku energoefektivitātes uzlabošanai šogad tiks veikta vienkāršota abu būvju renovācija.

No abu ēku veiktā energoaudita rezultātiem var secināt, ka siltumenerģijas zudumi rodas, tai galvenokārt noplūstot divos virzienos – caur ēkas norobežojošām konstrukcijām, kas ir sienas, jumti, pamati, un caur spraugām ēkas fasādē.

«Vislabāko efektu enerģijas patēriņa samazinājumam ir iespējams sasniegt, veicot kompleksus risinājumus, kas ietver visu vājo ēkas posmu uzlabošanu, tādējādi palielinot ēkas energoefektivitāti,» skaidro Rundāles novada projektu speciāliste Laura Ārente.

Lai samazinātu CO2 emisijas un siltumenerģijas patēriņu, projektā tiks siltinātas Pilsrundāles vidusskolas ēkas fasāde un jumts, ēkas cokols un pamata sienas, kā arī pagraba griesti un apkures caurules.

Savukārt Bērsteles skolas ēkai plānots siltināt sadales sienas, papildus siltināt jumta pārsegumu, hermetizēt logu montāžas vietas un aiļu perimetru, kā arī siltināt pagraba griestus.

Projekta kopējās izmaksas veido 652 939,51 eiro. No tiem 52,24 procentus finansē Klimata pārmaiņu finanšu instruments. Rundāles novada domes finansējums ir 47,76 procenti jeb 311 856,46 eiro. Projektā iekļautās aktivitātes paredzēts īstenot līdz šī gada 30. jūnijam.

L. Ārente uzsver, ka, veicot energoefektivitātes paaugstinošos pasākumus, uzlabosies Pilsrundāles vidusskolas un Bērsteles skolas audzēkņu sadzīves apstākļi. Būs iegūts ne tikai siltumenerģijas ietaupījums un finanšu resursu ekonomija, bet tiks uzlabots arī ēku ārējais izskats – tās labi iekļausies kopainā un palielināsies to kalpošanas laiks.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas