Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai pirmā diskotēka būs arī pēdējā? 28

Sezonas pirmā diskotēka Bauskas pilskalna estrādē 4. jūnijā daļā sabiedrības atkal radījusi negatīvu rezonansi. Skaļa mūzika pilsētā bija dzirdama līdz četriem rītā, apmeklētāju vidū daudz piedzērušos, tostarp nepilngadīgie. Tā stāsta Bauskas pilsētas kārtībnieks Aldonis Buls. Atbildīgās amatpersonas reidā pilskalnā ieradušās pēc pulksten 24. Aizturēti septiņi nepilngadīgie, kuri tik vēlā stundā vieni paši nedrīkstēja atrasties ārpus mājām. Viņu vecākiem sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli. A. Buls teic, ka nepilngadīgo, iespējams, bijis vairāk, visus nav paspēts aizturēt. Lai arī pasākuma laikā bija atļauts tirgot alu, estrādes teritorijā atrastas vairāk nekā 20 iztukšotas stipro alkoholisko dzērienu pudeles. Kārtībnieks uzskata, ka apmēram 80 procenti diskotēkas apmeklētāju bijuši alkohola apreibināti. Sezonas atklāšanas diskotēku pilskalnā organizēja dīdžejs Gunča. Viņš arī bija atbildīgs par kārtības nodrošināšanu. Tā «Bauskas Dzīvei» pavēstīja Bauskas pilsētas tautas nama direktore Ilva Vansoviča. Viņa piebilda, ka nav saņemtas pretenzijas no iedzīvotājiem par diskotēkas norisi. «Ja kārtības pārkāpumi bijuši, par tiem ir jārunā, jādomā, kā novērst. Kopā jānāk dažādu nozaru atbildīgām amatpersonām, jāmeklē risinājums, lai diskotēkas pilskalnā neaizliegtu, lai tajās ievērotu sabiedriskās kārtības noteikumus,» tā I. Vansoviča. Bauskas novadā nav jauniešu lietu speciālista, tāpēc «Bauskas Dzīve» viedokli lūdza Bērnu un jauniešu centra (BJC) vadītājai Benitai Svareniecei. «Aizliegums būtu visnepareizākā rīcība. Pieņemu, ka BJC jāuzņemas iniciatīva, esmu gatava to darīt, aicināt kopā atbildīgās, ieinteresētās personas, lai spriestu, kā rīkoties. Pieaugušajiem ir jādomā un jāuzņemas atbildība. Vienlaikus man šķiet, kārtībnieka pienākums būtu ne tikai saskaitīt piedzērušos pusaudžus un konstatēt, cik ilgi skanējusi pārāk skaļa mūzika. Viņš varbūt varētu veltīt vairāk laika un enerģijas, lai likumpārkāpumi nenotiktu. Kāpēc kārtībnieks nevar pieiet un palūgt dīdžejam samazināt mūzikas skaļumu?» tādas ir B. Svarenieces pārdomas.  Ar dīdžeju «Bauskas Dzīvei» sazināties neizdevās. Tika uzklausīti dažu jauniešu viedokļi. Gatis (17 gadu) bija diskotēkā pilskalnā: «Es nebiju dzēris, daži bija, bet nedomāju, ka tik daudzi. Citur nav, kur iet, tāpēc arī eju uz pilskalnu.» Kristapa (18 gadu) uzskati ir daudz kategoriskāki: «Ja vēlas iedzert un nav, kur to darīt, tad var iet uz pilskalnu, «Rimi» laukumu vai arī Korfa dārzu. Tās nu Bauskā ir tās vietas. Mani tas nesaista, diskotēkā pilskalnā pagājušajā piektdienā nebiju.»  Nauris (20 gadu) piektdien ar draugiem devās pilskalna virzienā: «Kad gājām uz turieni, pa ceļam līdz pilij patiešām satikām daudzus apdzērušos sīkos. Sapratām, ka pilskalnā ir diskotēka, un tālāk negājām. Manuprāt, tur tikai kašķi var meklēt. Neviens normāls cilvēks, es domāju, skaidrā neies uz pilskalnu dejot.»

Pievieno komentāru

Komentāri 28

www

Rodas jautājums,kā tie nepilngadīgie tiek ielaisti ballītē?? un negribas ticēt,ka tur bija tikai septiņi pusaudži....

pirms 8 gadiem, 2010.06.14 23:10

Moly_Doly

Atzistu es esmu nepilngadīga, un biju pilskalnā. Bet es nelietoju alkhololu. Redzēju man daudz pazīstamos nodzērušos līdz komai, vai staigājam kā miroņus. Tsa bija drausmīgi. Bet tiešam nevajag aizliegt šādus pasākumus pilskalnā, jo tā ir vienīgā vieta kur mēs varam izkalidēties- neņemor vērā citus apdzērušos pusaudžus, ir tācu arī tadi kuri nelieto! :)

pirms 8 gadiem, 2010.06.09 19:40

Par Ventspili

Tur dienā, kā arī naktī regulāri pa pilsētu braukā municipālā policija.

pirms 8 gadiem, 2010.06.09 19:07

ES

Pavisam vienkārši- VENTSPILĪ ir saimnieks! Bet Bauskā? Policija, kārtībnieki- tukšas vietas! Tikai ekonomejam! Par paldies - neviens par kārtības nodrosīnāsanu nerūpēsies!

pirms 8 gadiem, 2010.06.09 14:35

monta

par demolēšanu - tā tiešām galvas vaina. Bauskā viss tiek sapostīts - sākot ar autobusu pieturām, beidzot ar puķupodiem. Vienkārši policija pārāk kūtra - vajadzētu pāris bravurīgos noķert un vecākiem sodu uzlikt, varbūt kādam atsaldētajam galva atkausētos.

pirms 8 gadiem, 2010.06.09 11:23

Tante

Par skaņām- nu nevajag pārspīlēt. Dzīvoju netālu no parka, taču kad logi ciet nekādu mūziku nedzirdu. Ja vēlos klausīties mūziku- izeju uz balkona. Jūs tur uz Salātu ielas varbūt logus-durvis aizmisāt aizvērt tajā naktī? :)

pirms 8 gadiem, 2010.06.09 10:59

to **

Ne jau pārvalde un sabiedrība demolē, bet gan konkrēti jaunieši, kuriem katram ir tēvs un māte, kuri mājās nepārtraukti skandina ,cik valsts, Bauska un t.j.pr. ir riebīga, ka visiem vajadzētu sadot pa galvu, un bērniņi tad , to dzirdot, arī sāk demolēt to, kas gadās ceļā, jo to tikai dzird, ka nekas nav labi, un savā veidā sāk protestēt un sevi izrādīt. Tas viss nāk no ģimenes un barā būšanas, kur neviens negrib atpalikt, un grib izrādīties vēl krutāks....

pirms 8 gadiem, 2010.06.09 10:19

Beiža

Diskotēkas vajag atļaut, jo jauniešiem savu enerģiju kaut kur jāizliek, taču, ja nepilngadīgs šmurgulis iet uz diseni ar alkahola pudeli pie rokas, un pat it kā lepojas ar to, tad tas jau vairs nav normāli. Par kārtību jagādā policijai par to es viņiem maksāju nodokļus.

pirms 8 gadiem, 2010.06.09 10:16

**

Dzīvoju pašā pilsētas centrā, bet nekādu troksni nedzirdēju. Kad jaunieši sāka iet mājās no pilskalna, tad gan varēja dzirdēt kā kuram gājis, bet tas jau ir tikai normāli. Vispirms katram jātiek pašam galā ar savu bezmiegu un tamlīdzīgām lietām, vai vismaz jāaizver logs un tad būs viss kārtībā. Diskotēkām, ballītēm un pasākumiem pilskalnā jābūt, jo tā ir vienīgā vieta, kur var Bauskā padejot. Jauniešie ir jāsaprot, ka nedrīkst demolēt to ko kāds ir sakārtojis. Kāpēc Ventspilī neviens neizdomā kaut ko demolēt? Vaina meklējama pārvaldē un sabiedrībā kopumā, ne tikai jauniešos.

pirms 8 gadiem, 2010.06.09 09:03

ta nav labi

Jā ,pie SOS odnu piektdien visu nakti nekto negulēja, i nesudzejamies, pacietam.

pirms 8 gadiem, 2010.06.09 08:44

bmw

Nelaime nestaigā viena,viņa ir grupā,pagonos un ar stekiem!

pirms 8 gadiem, 2010.06.09 07:58

tēvs

To trako diskotēku varēja dzirdēt arī mājās pie SOS, domājam kā kaimiņa bērni- jaunieši atkal visu nakti tusējās, mazākā meitiņa bija apslimusi, miiegā uztrūkstās, vai tas ir normāli! Izrādās , ka bez trokšņa vēl notika vandālisms.

pirms 8 gadiem, 2010.06.09 07:58

meiteņu mamma

Ne jau diskotēka ir pie vainas nepilngadīgo - pusaudžu alkahola, narkotiku lietošanā, bet gan vecāku uzskatos, bērnu audzināšanā. Arī es savām nepilngadīgajām meitenēm atļāvu doties uz Pilskalnu, un gaidīju kamēr bērni dos ziņu par vēlēšanos doties mājās. Meitenes nebija lietojušas neko no iepriekš minētā, kaut gan neapstrīdu, ka šāda iespēja diskotēkas laikā pastāv. Ja jaunieši grib ko lietot un demolēt, tad neviens kārtībnieks nespēs ko mainīt, jo šādus uzskatus viņi ir saņēmuši jau ģimenē.

pirms 8 gadiem, 2010.06.09 01:05

BULS

o jā kad es iegaugu iedrošos jauniešus it īpaši vakaros es no viņiem bēgu prom. es labāk 13 gadīgiem dienas laikā ..... smadzenes

pirms 8 gadiem, 2010.06.08 23:58

Feinā

Skaņa nāk pa upēm un tur nu neko nepadarīsi:)

pirms 8 gadiem, 2010.06.08 23:07

p

piekrītu,ka tas nav normāli,ka mūzika dzirdama pat Salātu ielas galā.

pirms 8 gadiem, 2010.06.08 22:59

ezis

Bet kāpēc tā disene jādzird visai Bauska līdz pat Salātu ielai? Vai tad tur pulcējas kurlie, kāpēc tie dejotāji jāpdullina ar tiem bam..bam.. bam.Ja nebūtu tās apdullināšanas, tad arī neprasītos tā pēc alkohola un narkotikām, bet tā tai pālī viņi paliek pavisam truli. Un kāpēc simtiem cilvēkiem jāpiecieš , kad pusaudžu bariņš izklaidējas?

pirms 8 gadiem, 2010.06.08 22:42

Arii atceros kad savos 20 gados jaunaakus par sevi saucu par siikajiem :D

pirms 8 gadiem, 2010.06.08 22:39

AKDIENIN NU TA JAU TE NEKAS NENOTIEK:((NU TAK VIENU NAKTI, JAU VAR ARII NEGULEET:))))))MAN GAN PATIKA I BALLE I MUZIKA:)))))))

pirms 8 gadiem, 2010.06.08 22:01

prom

Visi esam gajusi uz pilskalna disenem iedzerusi,un nesam savus drinkus ieksa un nekas nebij tik traks,kapec tagad par to tik loti uztraucas,Bauskas sbiedriba,un vienmer ir bijusi skala muzika!Bet ta ir ,nu nau kur cilvekiem iet atpusties,!Norikojiet normalu apsardzi,un viss bus ok!

pirms 8 gadiem, 2010.06.08 21:37

Vietējās ziņas