Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vakanču gadatirgū Bauskā tiekas darba meklētāji un uzņēmēji 3

Gandrīz pussimts darba meklētāju 5. aprīlī ieradās Nodarbinātības valsts aģentūras Bauskas filiālē, kur vakanču gadatirgū ar viņiem tikās seši darba devēji.

Vakanču akciju «Esi nodarbināts laukos» rīko Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) saistībā ar Eiropas Darba devēju dienu. Pasākums notiek sadarbībā ar lauksaimnieku organizācijām.

Uzņēmējus filiālē sagaidīja nodarbinātības organizatore Astra Skrauple. Daži iepriekš uzrunātie darba devēji uz gadatirgu neieradās, bet to vietā atbrauca citi, kas iepriekš nebija pieteikušies.

Īslīces pagasta zemnieku saimniecības «Užiņi» īpašnieks Oskars Spalis pastāstīja, ka vakanču gadatirgū ieradies pirmo reizi. Viņa galvenais nosacījums – lai nākamie darbinieki prastu sadzīvot ar bitēm un viņiem nebūtu bail no dzēlieniem.

Darbiniekus meklēja Īslīces pagasta uzņēmums SIA «Neils», Iecavas zemnieku saimniecība «Bišumuiža», Rundāles novada SIA «Lepšas» un citi uzņēmēji.

Darba meklētāji pulcējās filiāles ēkā, veidojot nelielu drūzmu. Lai arī tikties ar uzņēmējiem varēja ilgāku laiku, vairākums ieradās gadatirgus sākumā. Pēc apmēram 40 minūtēm palika viens darba meklētājs, kurš centīgi iztaujāja visus uzņēmējus, bet pēc tam cilvēki vēl nāca nelielā plūsmā.

Pēc pasākuma dalībniekus aicināja aizpildīt anketas, lai noteiktu, vai gadatirgus bija noderīgs un kā to uzlabot. Darbiniecēm vairākiem darba meklētājiem bija jāpalīdz saprast uzrakstīto un aizpildīt anketu. Daudzi atzina, ka pirmo reizi apmeklē šādu pasākumu – līdz šim neesot bijis ne jausmas, kā tāds vakanču gadatirgus izskatās.

NVA Bauskas filiāles vadītāja Igunda Bēmane informēja, ka ceturtdien, 7. aprīlī, plānots vēl viens nodarbinātības pasākums – seminārs darba devējiem par NVA šī gada programmām.

Plašāk – «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā trešdien.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

ints

Darba devējs gan pieklājīgs un korekts. Telpās sēž virsdrēbēs!

pirms 2 gadiem, 2016.04.06 08:46

RP

Komentārs īsta latvieša stilā- nedod ēst, bet ļauj tik kādu ''aplikt'' un nokritizēt.v4z

pirms 2 gadiem, 2016.04.06 12:06

inta

Tikpat korekti, kā darba meklētāji!:))

pirms 2 gadiem, 2016.04.07 10:37

Vietējās ziņas