Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valdība atbalsta Rundāles novada izveidi 2

Ministru kabinets 11. decembrī atbalstīja Rundāles novada izveidi. No agrāk projektā iezīmētā Bauskas novada tiek atdalīti Rundāles, Svitenes un Viesturu pagasts, radot Rundāles novadu.Aivars Okmanis, Rundāles pagasta padomes priekšsēdētājs, kopā ar citu pašvaldību vadītājiem, arī Veru Purmali no Īslīces pagasta, piedalījās Ministru kabineta sēdē: «Mums neko nejautāja. Vienīgi reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns paskaidroja, ka Rundāles novads vislabāk atbilst paredzētiem kritērijiem. Nebija iebildumu arī no Bauskas vai Brunavas pašvaldības, ka viņi ir pret Rundāles novada izveidi. Par šādu valdības lēmumu esmu gandarīts, jo beidzot būs skaidrība. Nākamā gada budžetu izstrādājot, visos trijos pagastos varēsim jau domāt konkrētāk, arī par topošā novada lietām. Jāsāk spriest par bērnudārza izveidi novadā. Skumji, ka šis process ir tik politizēts. Īslīces pagasts tāpat atbilda novada izveides kritērijiem, bet visu noteica politiskais aprēķins.»Iedzīvotāji valdības lēmumu vērtē dažādi. Nadežda Aleksandrāviča, kuru «Bauskas Dzīve» otrdien sastapa Bērsteles centrā, lielajā politikā daudz neiedziļinās: «Mums ir ļoti laba Viesturu pašvaldības vadītāja, viņa daudz domā par iedzīvotājiem. Ja jau vajag kaut ko mainīt, tad labāk, lai ir mazākais nekā lielais Bauskas novads. Mazākā saimniecībā vieglāk uzturēt kārtību.»Rundālietis pensionārs Modris Straume pozitīvi vērtē mazāka novada izveidi. Lielas starpības, vai tas ir Bauskas vai Rundāles novads, nav: «Pēc produktiem tāpat jābrauc uz Bausku, jo tur viss ir lētāks. Tā ir politika, mūsu, pensionāru, dzīvi tas maz ietekmē.»  Vienaldzīgi novada izveides jautājumā ir arī Svitenē sastaptie strādnieki. «Skaidrs, ka tāds nabaga Svitenes pagasts nevar pastāvēt. Ne te darba, ne kā. Aivars Okmanis ir labs pagastvecis, Rundālē valda kārtība. Taču varbūt arī pie Bauskas nebūtu nekādas vainas,» spriež «Bauskas Dzīves» uzrunātais Jānis Gaižutis.  Savukārt Albertam Grigonim vienalga, kas būs priekšnieks, kāds būs novads: «Vai tas mainīs dzīvi laukos? Diezin vai.»

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Patriote

"Oķītis" varbūt arī ir malacis, taču par Vilni Auzānu gan to nevarētu teikt. Skaidrs ir viens, ka žurnālists ir krietni papūlējies, meklēdams pa visu Sviteni bomžus un "ainavu" fonā, lai izrotātu avīzes pirmo lapu, tādējādi pasvitrojot apgalvojumu "nabadzīgais Svitenes pagasts". Esam ļoti nikni par šo šauro skatījumu uz mūsu pagastu, arī Bauskā ir bomži un grausti, kā tas patiktu Bauskas iedzīvotājiem, ja "Dienas "pirmo lapu rotātu Bauskas bomži un tiem jautātu, piemēram, ko viņi domā par Bauskas novada izveidi?

pirms 11 gadiem, 2007.12.13 11:23

Vietējās ziņas