Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts nodeva par videoreģistratoriem 10

Iedzīvotāji sašutuši par noteikto auto videoreģistratoru obligāto nodevu fiziskām personām 30 eiro apmērā, pamatojoties uz Fizisko personu datu aizsardzības likumu.

Galvenais mērķis videoreģistratora uzstādīšanai ir atvieglot pierādījumu iesniegšanu ceļu satiksmes negadījumos. Latvijas likumā noteikts – ja nodeva nav samaksāta, videoreģistratorus nav atļauts izmantot, ja samaksāts – drīkst lietot.

Visi videouzņēmumi, arī videoreģistratora ieraksti, ir izmantojami kā pierādījumi Valsts policijā un tiesā neatkarīgi no tā, vai ierīce ir reģistrēta. Vai videoreģistratora ieraksts ir uzskatāms par pierādījumu, atkarīgs no tiesas un konkrētās Valsts policijas amatpersonas viedokļa, izskatot un pieņemot lēmumu konkrētajā lietā, skaidro Datu valsts inspekcijā (DVI).

«Ja jūsu mērķis ir iegūt pierādījumus apdrošināšanas gadījumā un tiek ierakstīts, tad tā ir videonovērošana, un videoreģistrators ir jāreģistrē,» saka DVI pārstāvis Lauris Linabergs. Ja mērķis ir filmēt konkrētu notikumu – tā ir filmēšana, ja tiek novērots ilgstoši un konstatēts pārkāpums – tā ir novērošana, skaidro DVI.

Videoierakstu publicēšana internetā nav atļauta, bet DVI pagaidām par to nesoda. Ja kamera nav reģistrēta, fiziskai personai var piespriest sodu līdz 140 eiro, juridiskai – līdz 11 400 eiro.

Valsts policijas Bauskas iecirkņa vecākais inspektors Aleksandrs Sidorčiks informē, ka reģionā bijuši divi gadījumi, kad pierādījumam izmantots civilpersonas auto videoreģistratora nofilmēts materiāls.

«Šādu gadījumu nav daudz. Cilvēki mūsu novados reģistratorus izmanto maz. Abos minētajos gadījumos, noskatoties video, tika noskaidrots vainīgais. Ar videoreģistratoru filmētais materiāls, ja tas nerada šaubas par tā īstumu, ir pierādījums, kuru policija izmanto un nodod tālākai lietas izmeklēšanai. Ar nofilmēto materiālu persona var aizsargāt sevi. Rīgā ļoti bieži sāk parādīties gadījumi, kad auto apdzen un tad strauji bez iemesla nobremzē. Bez videoreģistratora noskaidrot patiesos apstākļus un pierādīt autobraucēju nevainību nebūtu iespējams,» situāciju komentē A. Sidorčiks.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

...

Sviests! Manā skatījumā viss izskatās savādāk: automašīna brauc, pārvietojas, tātad par kādu ilgstošu filmēšanu vai novērošanu te var runāt? Vai likumdošanā ir izskaidrots jēdziens "ilgstoši" - cik tas ir? Otrkārt, kurš normāls cilvēks brauc un meklē to melno punktu, kur beidzot piepildīsies katra vadītāja "sapnis" - iegūt pierādījumus apdrošināsanas gadījumam, t.i. iekļūt CSNā? Ja arī gadās nofilmēt negadījumu, neatkarīgi no tā, vai tajā esi vai neesi iesaistīts, manuprāt, tā ir apstākļu sakritība, nevis mērķis!

pirms 2 gadiem, 2016.06.07 11:18

aa

nez ko polici teiktu ja es ar savu videoregistratoru nofilmetu kkadas nelikumibas arpus cns kkadas zadzibas miesas bojajumus kuras es neesu ipasi ieinteresets un man nebutu samaksata nodeva:)

pirms 2 gadiem, 2016.06.08 10:21

Oui

Dīvains formulējums šim apšaubāmajam nodoklim ... Vai samaksājot EUR 30 es uzreiz automātiski būtu ievērojis VISU personu tiesības ? Kā tas ir iespējams ?

pirms 2 gadiem, 2016.06.09 13:07

Suns

kājas problēmai dīgst no citas puses - videoreģistratori pie ieslēgta dzinēja filmē ari stāvot stāvvietā,pie mājās un tml. kā zināms politiķiem nu ārkārtīgi nepatīk ,ka viņus nofilmē,kā tas piem. apmeklē kaut kādu spēļu zāle,vai banāli iznāk no kāpņutelpas kur dzivo "mīļakā/mīļākais ,par kuru esamību sen jau baumoja.....""
Tāpec valstī tiek radits visi iespējamie nosacijumi,lai kādam pēc iespējas mazāk rastos vēlēšanas ko nebūt filmēt. Dodiet vaļu politiķeim -videoreģistratorus aizliegs vispār,kā tas jau ir izdarīts dažs naudasmaisu valstiņās

pirms 2 gadiem, 2016.06.10 12:04

nodoklis

Kārtējais valsts nodoklis un cik vēl tādu būs?
Kājas izmēra nodoklis būtu ienesīgs valstij!

pirms 2 gadiem, 2016.06.07 12:00

Kārtējais

valsts mēģinājums slaukt savus pilsoņus, un tikai...

pirms 2 gadiem, 2016.06.07 22:12

barons

Nodoklis par videoreģistratoriem ir liekams vienā maisā ar nodevu par lietus ūdeņiem.

pirms 2 gadiem, 2016.06.08 10:03

xx

Lietojiet telefonus ka videoregistretajus par to nebus jamaksa

pirms 2 gadiem, 2016.06.09 18:33

ārds

Protams! Te jau sen viss skaidrs! Lai uzturētu šādu ierēdņu skaitu, naudas vajag daudz. Pat "godīgajam kantorim" VID ar pietrūkst. Labi, ka ierēdņiem ir bagātas mammas un vecmammiņas!

pirms 2 gadiem, 2016.06.10 19:04

Vietējās ziņas