Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts prezidents iepazinis Bauskas novadu 10

Vairāk nekā desmit stundu Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni otrdien, 12. septembrī, uzturējās Bauskas novadā.

Tika apmeklēts piena pārstrādes uzņēmums «Baltic Dairy Board» Bauskā, iepazīta SIA «Uzvara-Lauks». Maltīti prezidents un kundze ieturēja atpūtas kompleksā «Miķelis», kur arī apskatīja seno sētu un spēkratus. Uzvaras vidusskolā R. Vējonis ar pedagogiem pārrunāja aktuālos izglītības nozares jautājumus. Mūsas sporta kompleksā R. Vējonis izmantoja līdz šim nebijušu iespēju izvizināties sporta automobilī.

Prezidenta kundzei bija atsevišķa programma. I. Vējone kopā ar domes priekšsēdētāja kundzi Ligitu Ābelnieci iepazinās ar sociālā dienesta darbu. Viņas tikās ar dienesta vadītāju Aivaru Melderi, pabija nodarbībā, kurā piedalījās personas ar funkcionāliem traucējumiem.

Sirsnīgām emocijām pilna bija I. Vējones vizīte bērnudārzā «Zīlīte». Mazuļi, pārvarējuši pirmo mulsumu, uzrunāja prezidenta kundzi, izrādīja viņai savus zīmējumus. Bauskas bērnu un jauniešu centrā (BJC) viešņas iepazinās ar pulciņu darbu. Viņām uzstājās deju kolektīvs «Mēmelīte». I. Vējone parakstījās BJC viesu grāmatā.

I. Vējone ir SOS Bērnu ciematu asociācijas patronese kopš 2015. gada. Tādēļ viņas vizīte ciematā bija ļoti gaidīta.

Prezidenta vizīte noslēdzās ar 40 minūšu garu tikšanos Bauskas kultūras centrā. Te bija ieradušies ap 30 interesentu, R. Vējonis atbildēja uz dažu atnākušo jautājumiem.

Baušķenieks Jānis Mičulis pauda atbalstu prezidenta iniciatīvai par automātisku pilsonības piešķiršanu Latvijā dzimušajiem nepilsoņu bērniem. Viņš rosināja prezidentu aktīvāk iestāties par latviešu valodas aizstāvību.

Edmunds Jakubonis rosināja samazināt Saeimas deputātu skaitu vismaz par 30 cilvēkiem. To viņš pamatoja ar iedzīvotāju daudzuma sarukšanu valstī. R. Vējonis aicināja uzmanīgi izturēties pret šādu priekšlikumu. Samazinoties vietu skaitam Saeimā, iespējams, pieaugs prokrieviski noskaņoto deputātu skaits. Esot jāuzmanās, ka pēc šādām izmaiņām latvieši nezaudētu varu parlamentā, sacīja prezidents. Savukārt E. Jakuboņa priekšlikumu piesaistīt valstī vidējai algai ne tikai Saeimas deputātu atalgojumu, bet arī pensijas R. Vējonis noliedza ar iebildumu, ka to neļaujot darīt pašreizējie budžeta ieņēmumi.

Sanākušie vēlējās uzzināt prezidenta viedokli par Bauskā gūtajiem iespaidiem, vecsaulietis Indulis Ķikuts pauda pārmetumu, kādēļ valsts vadītājs nedodas uz dziļiem laukiem, lai izzinātu, kā ļaudis dzīvo tur.

R.Vējonis vizītes laikā tikās ar novada domes deputātiem, bija vairāk nekā stundu ilga prezidenta diskusija ar novada uzņēmējiem. Par šajās sarunās spriesto vairāk lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

fu

cik neinteresanti foto...
ierosmei
http://www.bauska.lv/lv/novads/galerijas/valsts-prezidenta-vizite-bauskas-novada

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.13 20:01

Kāpostiņš

Auzāns ne dienu bez kļūdām. Ķikutam pavisam citu uzvārdu pielipina.

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.14 09:03

hi hi

Pirmā lēdija bruncīti lai piemeklējusi tādu piemērotu,pāķisku.

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.14 10:12

Pāķe

Ko ta mēs pāķi saprotam no modes :)))

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.14 15:36

ha ha

tas jau ne reizi vien apspriests sociālajos tīklos, ka Ivetiņai no stila un modes ir maza saprašana, par to liecina, nu kaut vai šī aizkaru audumu parodija no kostīma

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.14 23:42

oho

Haha mums ir vietēja mēroga stila eksperte! Ļoti gribētos viņu redzēt!

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.15 09:51

atbilde oho

etiķete nosaka, ka prezidents arī Āfrikā ir prezidents, bet tavā pāķa saprašanā cik var nojaust, var atpērties arī ar šādu kostīmu. Bez dzeltenās preses palasi arī lietišķo etiķeti, tad nevajadzēs meklēt "vietēja mēroga" (lasi pāķu) stila guru

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.17 15:39

radu raksti

vai Jānis Mičulis nav rados Jānim Urbanovičam?

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.15 10:16

Gygt

Nu gan labs tērps prezidenta sagaidīšanai-puķaina mājas kleira!Ak,kungs!

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.15 18:14

gpt

ja finanšu ministre ikdienā uz darbu var iet mājas halātos, tad kas traucē vietēja mēroga uzņēmēja kundzei būt mājas halātā

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.17 15:40

Vietējās ziņas