Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vasaras brīvlaiks sākas ar traumām

Pagājušajā nedēļā mediķi bijušā Bauskas rajona teritorijā vairākkārt steigušies palīdzēt bērniem, kas, krītot no velosipēdiem, guvuši smagas traumas.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Zemgales reģionālā centra pārstāvis Kristians Galanders informē, ka pagājušajā nedēļā saņemti 95 izsaukumi, no tiem 17 gadījumos ārstētas traumas. Bauskā mediķu palīdzība bija nepieciešama arī kādam trīs gadus vecam puisēnam, kuru sadzēla bite.

Sākoties skolu vasaras brīvlaikam, vairākas traumas guvuši bērni. 1. jūnijā Iecavā septiņus gadus vecs zēns mājas pagalmā saskrējās ar kādu citu riteņbraucēju. Cietušais guva kājas traumu, tomēr vecāki no došanās uz slimnīcu atteicās. Otrs negadījumā iesaistītais puisēns nobijās un no notikuma vietas aizmuka.

Vecumniekos trīs gadus vecs puisēns 1. jūnijā aizrijās ar tomātu, kas viņam nosprostoja elpceļus. Vecāki sniedza pirmo medicīnisko palīdzību un elpvadus atbrīvoja. Pēc mediķu ierašanās puisēns nogādāts slimnīcā.

Turpat Vecumniekos 1. jūnijā kāds 18 gadus vecs jaunietis izkrita pa dzīvojamās mājas otrā stāva logu. Negadījuma apstākļi nav skaidri, bet zināms, ka jauneklis bija alkohola reibumā. Cietušais ar muguras traumu nogādāts slimnīcā.

Vecumnieku novada Stelpes pagastā 3. jūnijā 14 gadus vecs pusaudzis nokrita no velosipēda, gūstot nopietnu vaļēju galvas traumu. Cietušais smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā.

Brauciens ar velosipēdu nelāgi beidzās kādam 11 gadus vecam iecavniekam. Viņš karstumā ilgstoši vizinājās, nepadzeroties šķidrumu, kam sekoja ķermeņa atūdeņošanās. Vājuma brīdī zēns krita, salauza roku un izmežģīja plecu.

Kristians Galanders pavēsta arī kādu neparastu un priecīgu ziņu – laimīgi svētdien beidzās dzemdības neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnā. Ceļā uz slimnīcu mašīnā, kas tobrīd brauca Bauskā, sveiks un vesels dienas gaismu ieraudzīja puisēns.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas