Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vasaras izskaņā uzstāda gājēju tiltiņu pār Lielupi 14

Gājēju tiltiņš pāri Lielupei pie Mežotnes pils beidzot guldīts ūdenī. SIA «Artblok» strādniekiem pēdējie darbi jāpaveic līdz pirmdienai, 13. augustam.

Valsts akciju sabiedrības «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) pārstāve Maija Trikule-Pleša atgādina, ka tilts stipri cietis pagājušā gada stiprajās rudens lietavās. «Lietus no krasta upē ieskaloja nopļautās niedres, kas pie tilta izveidoja sastrēgumu, kādēļ enkurbalsti neizturēja slodzi un tilts tika sabojāts – aiznests pa straumi,» stāsta M. Trikule–Pleša.

Šonedēļ intensīvi norit tiltiņa atjaunošanas darbi. Konstrukcijai, nemainot tilta nestspēju, samazināts pontonu skaits, tādējādi mazinot straumes radīto slodzi uz tilta konstrukcijām, kā arī ūdenszāļu un niedru radītos sanesumus.

M. Trikule–Pleša sacīja, ka darbi tiks pabeigti nākamās nedēļas laikā un atjaunošana izmaksājusi ap 20 000 eiro. Paredzēts, ka objektu nodos Mežotnes pils nomniekam, kam būs pienākums par to rūpēties.

Lielupes labajā krastā sastaptā mežotniece Sindija Kļava «Bauskas Dzīvei» pauž gandarījumu, ka beidzot atkal varēs nokļūt Rundāles novadā: «Labi, ka uz vasaras beigām tiltiņu ielika, kaut gan varēja to izdarīt jau maijā.» Viņai piekrīt vietējais iedzīvotājs Dainis Drozdovs. Pērn veco tiltiņu saplosīja pēkšņi radies lielais ūdens. Taču to varēja remontēt visu ziemu. Tagad tiltiņš upē ir, bet krietni par vēlu.

D. Drozdovam ir arī iebildumi pret upes labajā krastā izbūvēto paaugstinājumu. Tas domāts, lai pa apakšu izbrauktu laivotāji. Dzīvojot Mežotnē, D. Drozdovs tikai dažas reizes manījis tur pārvietojamies laivas. Taču vecu cilvēku, kā arī māmiņu ar bērnu ratiņiem iebildumus gan nācies dzirdēt jo bieži. Pāriet pār apaļo kalniņu vai pārnest tam pāri bērnu ratiņus ir apgrūtinoši. D. Drozdovs uzskata, ka, domājot par dažu cilvēku ērtībām, vairākuma viedoklis ticis ignorēts. Tiltiņš uzstādīts tādā pašā formā kā iepriekšējais.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

mjāā

Krājiet tik naudu, tūlīt būs rudens, jāņem nost:))

pirms 8 mēnešiem, 2018.08.10 13:50

palaid puķīti pa dambi

ja jau pagājušogad pie nelaimes vainojamas nopļautās niedres, tad arī šogad upes krastā sakrautās meldru "bumbas" gaida "negaidītu ūdens celšanos". Pēc visas zāļu pļaušanas epopejas spriežot, daudzi projekti novadā domāti vien tajos iesaistīto maciņu biezēšanai, neviens projekts nav tā īsti domāts iedzīvotāju labklājības uzlabošanai.

pirms 8 mēnešiem, 2018.08.10 14:53

njaa

pareizi . vasara iet uz beigaam, tad uzstaada tiltiņu, kaut kaads absurds. laikam mazaas Mežotnes muižas pasaakumam pa godu, kur notiks Pētera Vaska simfoniskais koncerts)) taa nu mus te iet, atliek vien pabriiniities, noplātīt rokas, un pašausmināties))) kā seriālā--

pirms 8 mēnešiem, 2018.08.10 16:12

Dzintars

domaju ,kad seit vajadzeja mazliet citu risinajumu uztaisit ,tadu ka piemeram iznemamu atbidabu posmu tad ,kad laivas brauc ,lai tiktu ,ja biju gajis pari lokam vins bija paaugsts ,bet domaju jadoma ir par visiem man personigi patik ar laivu no Bauskas lidz Mežotnei peldet ko daru reizes 6 pa vasaru tas ir fantastiski un butu bedigi kad mineto posmu nevaretu skersot vienigi tad naktos galapunktu likt pie mezotnes pils

pirms 8 mēnešiem, 2018.08.10 17:23

Ekskursante

Vajag tādu tiltiņu kā Bērzkalnos!

pirms 8 mēnešiem, 2018.08.10 17:28

mjaaa

20 000 par remontu. a nav smiekliigi. Diez kas to remontee no rudens lidz rudenim pa taadu summu. Nu var jau braukt pa ausīm tautai, bet nu ne tik primitīvi

pirms 8 mēnešiem, 2018.08.10 18:51

nu nemaz nav smieklīgi

tomēr kāds speciālists novadā tomēr "ačohnījās" ka nauda guļ un šogad līdz sala iestāšanās laikam to vēl ir iespējams pievākt, un pievāca

pirms 8 mēnešiem, 2018.08.10 19:25

teftel

Atrēķini no šis summas nost pilnīgi visus nodokļus, kas uzņemumam jāsamaksā(par algām ieskaitot), pari paliks kā 7000. Tas tad ari bus reāls cipars!

pirms 8 mēnešiem, 2018.08.10 22:24

Tiltiņš Naudasrīma

"Valsts nekustamie īpašumi" kārtējo reizi pierādījuši, ka godam nes savu nosaukumu.
Precīzāk gan būtu saukt par Mazkustīgajiem vai Nekustīgajiem, bet no otras puses - vēl jau līdz ārā ņemšanai kāds mēnesis ir palicis. Arī tilteļa konstrukcija, kur pontoni nosprosto vai visu ūdens virsmu, izvēlēta, nedomājot par sekām. Rezultātā nauda šķīst uz visām pusēm, bet vainīgo nav. Ko tu galu galā dabas stihijai padarīsi!?

pirms 8 mēnešiem, 2018.08.10 19:49

Hh

Kaada jeega vasaras beigaas??? Sviests pilniigs

pirms 8 mēnešiem, 2018.08.10 23:53

zemniekam Jātnieka kungam

Ar ko zemnieks Jātnieks atšķiras no nacionāļa Čača, izskatās ne ar ko, jo saskaitāmos mainot vietām summa nemainās. Ja projektā par meldru pļaušanu upēs tie tūkstoši ir sadalīti, tad tās meldru čupas upju krastos var pagaidīt, kad pēc kārtējām lietavām tās tiks ieskalotas atpakaļ upē un kārtējo reizi nonesīs tiltiņu. Arī projektiņa bluķīšu uzstādīšanai pludmalē pārpalikumi, nomizotās skaidas vēl joprojām atrodas upes krastā. Naudiņa savākta, bet vai darbs izdarīts līdz galam? Nacionālis Čačs ar elektroauto braukdams gar upes krastu nu jau var teikt mēnešiem padarīto vai nepadarīto neredz. Izskatās, ka šoreiz šim koalīcijas partijām daudzas balsis rudenī vēlēšanās aizies garām. Saimniekošana abām partijām vienāda, kad nauda kabatā, pārējais kaut ūdens plūdi

pirms 8 mēnešiem, 2018.08.11 07:43

Izskatās, ka tu esi muļķis

Tiltiņu neuzstāda pašvaldība bet gan VNĪ.

pirms 7 mēnešiem, 2018.08.12 08:35

to- izskatās, ka tu esi muļķis

kāds intelekta uzplaiksnījums, kāda erudīcija, apskaužami....

pirms 7 mēnešiem, 2018.08.12 10:40

Pārspīlētas izmaksas

Atjaunošana izmaksājusi ap 20 000 eiro? Kāds labi nozaga naudu.

pirms 7 mēnešiem, 2018.08.13 22:00

Vietējās ziņas