Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vasarssvētku festivālu noslēgs ar koncertiem

Iecavas luterāņu baznīcā nedēļas nogalē notiks vērienīgi tradicionālā Vasarssvētku festivāla noslēguma sarīkojumi, kad līdz ar dievkalpojumu noritēs arī skaisti koncerti.

Mātes dienā festivāls atklāts ar gleznu izstādi, kurā ir pieaugušo un mazo iecavnieku darbi, «Bauskas Dzīvei» stāsta draudzes mācītājs Rolands Radziņš. Izstādē apskatāmas gleznas arī no biedrības «RaDam» krājuma – pērnvasar pirmo reizi Iecavā organizētā mākslas plenēra, vēsta biedrības dalībnieces.

Pirmais svētku koncerts baznīcā sāksies piektdien, 13. maijā, pulksten 18. Otro varēs noklausīties sestdien, 14. maijā, pulksten 18. Vasarssvētku dienā svētdien, 15. maijā, pulksten 10 Iecavu pieskandinās Torņu mūzika. Pulksten 11 sāksies svētku dievkalpojums, pēc kura festivāla noslēgumā balvas un pateicību saņems mākslinieki un mūziķi, atklāj R. Radziņš.

Draudzes ērģelniece Zanda Lazdiņa-Radziņa vēsta, ka koncertos šogad piedalīsies pāris desmiti mākslinieku un kolektīvu. Varēs dzirdēt Iecavas, Salgales, Mežotnes, Bauskas draudžu ansambļus. Līdz ar Z. Lazdiņu-Radziņu muzicēs Iecavas katoļu draudzes ērģelniece Digna Stapkēviča. Dziedās Eduards Valeinis no Emīla Dārziņa skolas un Ingrīda Vītola no Iecavas. Muzicēs flautiste Alise Beitiņa, Bauskas vijolniece Katrīna Siliņa, mežragu spēlēs Reinis Sprūde. Priekšnesumus sagatavojuši bērnu ansambļi no Salgales draudzes, Iecavas mūzikas skolas, kā arī Iecavas jauktais koris, Rīgas Latviešu biedrības koris, garīgās mūzikas ansamblis «Laudetur» un starpkonfesionāla mūziķu apvienība, ansambļi «Freska» un «Krētas freskas».

Jau vēstīts, ka Vasarsvētku festivāls ir jauna Iecavas luterāņu draudzes tradīcija, kas norit vairākus gadus. Tā mērķis ir vienot un svētīt ļaudis, svinot, pēc R. Radziņa iepriekš paustā, visiedvesmojošākos kristīgos svētkus, kad pār ticīgajiem nāca Svētais gars un dažādās valodās runājoši cilvēki spēja cits citu saprast. Pirms pāris gadiem Iecavā Vasarsvētkos notika ekumēniskie dievkalpojumi, kad lūgšanā un dziesmās vienojās luterāņu un katoļu draudzes.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas