Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vasarsvētkos baznīcā atklāj izstādi

Iecavas evaņģēliski luteriskā baznīca Vasarsvētkus jau trešo gadu atzīmē īpaši. Draudze rīko Vasarsvētku festivālu, kas izvēršas kā krāšņs mākslas un garīguma cildinājums.

Atklājot šī gada Vasarsvētku festivālu, sestdien, 23. maijā, baznīcas neatjaunotajā daļā sanākušo vērtējumam nodota iecavnieces, tekstilmākslinieces Valentīnas Veļķeres darbu izstāde. Iecavas novada domes priekšsēdētāja vietniece, vidusskolas direktore Agra Zaķe uzteica domu par izstādes iekārtošanu baznīcā. Jau no izseniem laikiem mākslinieki savus darbus veidojuši tieši dievnamiem, tur tie arī nereti ir eksponēti. «Man ir prieks par draudzes uzņēmību, jo šīs brīnišķīgās tekstilijas lieliski iederas baznīcā,» apliecināja A. Zaķe. 


«Garie rudens un ziemas vakari – tas ir mans šo darbu radīšanai atvēlētais laiks,» izstādes atklāšanā skaidroja autore. Viņa iepazīstināja sanākušos ar darbu veidošanas tehniku, dalījās atmiņās, kā sākusi apgūt šo mākslu, kā pārvarējusi grūtības. Labus vārdus V. Veļķere veltīja savai skolotājai, iecavniecei Guntai Skeltonei.

«Bauskas Dzīvei» viņa pastāstīja, ka nācies skatīt savus darinājumus grezni aprīkotās, modernās izstāžu zālēs, klosteros ar gaišām un baltām sienām. «Šeit, kur telpas ir maz apgaismotas un pirmajā brīdī šķita ne visai piemērotas darbu izstādīšanai, es savus darbus ieraugu citādākus. Šī ir jauna pieredze, iespējams, tā rosinās manī kādu jaunu ideju,» tā V. Veļķere.

Vairāk lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas