Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecāks par Latvijas valsti 4

Bauskas novada vecākais iedzīvotājs ceraukstietis Staņislavs Rakovskis pirmdien, 11. septembrī, nosvinēja 101. dzimšanas dienu.

Godājamo vīru sveica novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks, pasniedzot pašvaldības naudas balvu.

Pirms gada Ceraukstes privātmājā «Bauskas Dzīve» ar jubilāru tikās viņa simtajā dzimšanas dienā. Tagad vaicājām meitai Aļai Ošeckai, kā gads aizritējis, kā tēvs jūtas. «Tētiņš, tā mēs ikdienā viņu uzrunājam, jūtas labi. Slimojis nav, zāles lieto vien pašas nepieciešamākās. Dzīvojam, stingri ievērojot dienas režīmu. Brokastis ir katru rītu pusastoņos, pēc tām viņš nedaudz pasnauž. Pusdienās parasti ir zupa un saldais. Vakariņās dažreiz piena zupa, citreiz sautējums. Ēdienreizes ievērojam ļoti regulāri. Redze tētiņam ir slikta, taču sadzirdēt vēl viņš var. Radio pie gultas noregulēts uz Lietuvas viļņiem. Tajā viņš labprātāk klausās vēlējumu koncertus,» par tēva ikdienu stāstīja A. Ošecka.

Lielas svinības kuplā radu pulkā bija pērn. Šogad Staņislavs nedēļas nogalē gaida ierodamies ciemos jaunāko meitu no Neretas. Diemžēl vecākajam dēlam, kurš mīt Kauņā, veselība neļaus mērot tālo ceļu pie tēva.

Staņislavs Rakovskis ir no astoņu bērnu ģimenes. Divi brāļi un trīs māsas aizvadīja garu mūžu, nu visi ir jau viņsaulē. Divi brāļi krita karā, viens mira, zīdainītis būdams.


DZĪVESGĀJUMS

Staņislavs Rakovskis nāca pasaulē pirms simt viena gada, kad Eiropā plosījās Pirmais pasaules karš. Labu laiku pirms tā viņa māte, lietuviešu meitene Elizabete, bija devusies darba meklējumos uz Rīgu, kur strādāja par šuvēju. Te viņu satika Krievijas cara armijas zaldāts Antons ar poļu asinīm dzīslās. Abu mīlestībā pasaulē nāca astoņas dvēselītes, mūspuses jubilārs bija otrais bērns.
Pēc kara Rakovski devās uz Lietuvu. Staņislavs šeit satika sievu Elēnu, pasaulē nāca trīs bērni, tostarp jubilāra meita Aļa. Pie viņas Ceraukstes pagastā Staņislavs mīt jau vairāk nekā desmit gadu.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

zinātājs

Nē ,šis kungs nav vecākais novada iedzīvotājs,ir vēl vecāks Brunavas pagastā.Veselību kungam.

pirms gada, 2017.09.12 23:22

Vietējās ziņas