Vecsaules pamatskolas dambretisti – novada sporta spēļu čempioni 2

Bauskas novada atklātajās sporta spēlēs dambretē U-14 vecuma grupā 11 komandu konkurencē pārliecinošu uzvaru izcīnīja Vecsaules pamatskolas pirmā komanda, portālu informēja Bauskas šaha un dambretes kluba vadītājs Māris Bergs.

Kopskaitā 37 dalībnieki katrs aizvadīja deviņas cīņas. Pieveicot visus pretiniekus, čempiona zelta medaļu ieguva Vecsaules pamatskolas audzēknis Toms Brigmanis. Toma panākumam nav gadījuma rakstura, jo nesen aizvadītajās Latvijas skolēnu sporta spēlēs 71 dalībnieka konkurencē izcīnīta astotā vieta un tiesības no 14. līdz 16. februārim piedalīties Latvijas čempionāta finālā.

Novada sporta spēļu sacensībās otro un trešo vietu izcīnīja Vecsaules pamatskolas audzēkņi – Emīls Artis Elmanis (+5;=3;-1 – uzvaras, neizšķirti, zaudējumi) un Ardis Māskis (+6;=1;-2).

15 meiteņu konkurencē čempiones titulu ieguva Mežgaļu pamatskolas audzēkne Lāsma Šepetovska (+5;=1;-3), otrajā vietā Lāsmas komandas biedre Patrīcija Bembere (+5;=1;-3), bronzas medaļu izcīnīja Viktorija Buhbindere (+4;=3;-2) no Vecsaules pamatskolas. Sudraba un bronzas godalgu likteni zēniem un visa kaluma medaļu īpašnieces noskaidroja pēc papildu koeficientiem.

Vēl dramatiskāks izvērtās komandu vērtējums. Vecsaulieši Toms Brigmanis, Emīls Artis Elmanis un Viktorija Buhbindere, izcīnot 21 punktu, par pieciem punktiem apsteidza Mežgaļu pamatskolas komandu, kurā bez Lāsmas un Patrīcijas veiksmīgi cīnījās arī Dāvis Kursišs.

No trešās līdz sestajai vietai ar vienādu punktu skaitu (14,5) ierindojās Griķu pamatskolas, Pilsrundāles vidusskolas, Vecsaules pamatskolas otrās un Mežotnes pamatskolas komandas. Pēc papildu koeficienta trešajā vietā ierindojās Griķu pamatskolas komanda, kurai augstāko vietu nodrošināja Markuss Jodis, Keita Enija Ramona un Matīss Dulbe.

Novada skolēnu sporta spēļu dambretes sacensības noslēgsies 26. februārī, kad medaļas sadalīs 2003. gadā dzimuši un jaunāki zēni un meitenes.  Pēc šo sacensību rezultātiem noskaidros dalībniekus Zemgales reģiona sporta spēļu jaunāko grupu turnīriem, kuri notiks Bauskā 12. martā.

Zemgales reģiona sporta spēļu sacensības dambretē vidējā un vecākajā grupā 4. februārī notika Dobelē. Vecākajā grupā otro vietu izcīnīja Bauskas 2. vidusskolas komanda: Guntars Leja, Liāna Agejenkova, Aleksandra Mihaiļuka un Anna Kotenkova. Vidējā vecuma grupā trešajā vietā ierindojās Pilsrundāles vidusskolas komanda, kurā cīnījās Dace Degole, Nauris Opočkins, Linda Krūmiņa un Jānis Lekāvičs. Individuālās cīņās no mūsu dambretistiem veiksmīgākā bija Dace Degole izcīnot otro vietu, zēniem piektajā vietā vecsaulietis Gatis Adakovskis.

Otrdien, 18. februārī, sacentīsies 2005. gadā dzimuši un jaunāki zēni un meitenes.