Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecsaules skolnieks ir Latvijā labākais smīdinātājs 9

Brīvs stāstījums, izteiksmīgi žesti un jautrs saturs – tas palīdzēja Bauskas novada Vecsaules pamatskolas 6. klases skolniekam Haraldam Jeromanam iegūt titulu «Galvenais smīdinātājs».

Līdz ar vēl 40 dalībniekiem 1. aprīlī Rīgas Latviešu biedrības namā Haralds piedalījās konkursā «Anekdošu virpulis». Puika dzīvo Bauskas novada Brunavas pagastā, mācās Vecsaules pamatskolas struktūrvienībā – Jaunsaules skolā. «Galvenais – neizkrist jau pirmajā kārtā,» tāds bija Haralda uzstādījums, dodoties uz konkursu. Nokļūstot arvien tālāk, skolnieks sāka satraukties, vai pietiks anekdošu, ko stāstīt. Viņa pūrā bija ap sešdesmit dažādu jocīgu atgadījumu.

«Haralds ir malacis, jo viņš pārspēja pats sevi. Viņa stāstījums bija brīvs, aizrautīgs. Ar savu sniegumu – žestiem, mīmiku, runas stilu – viņš radīja iespaidu, ka joki nav speciāli iemācīti, bet tie paši plūst brīvā stāstījumā,» tā audzēkņa dalību konkursā raksturo skolotāja Sarma Kukute.

Piedaloties konkursa finālā Rīgā, pedagoģe novēroja, ka dalībnieku lielākais vairums bija meitenes, ļoti plaši bija pārstāvēts sākumskolas posms. Savukārt vecāko klašu audzēkņu bija pavisam nedaudz. «Tā tikai no malas var šķist, ka izstāstīt anekdoti ir vienkārši. Haralds savā panākumā ieguldījis lielu darbu, viņš meklējis jokus, mācījies tos, trenējies izstāstīt tā, lai klausītājiem būtu interesanti,» pārdomas pauž skolotāja.

Kopā ar Haraldu Jeromanu uz konkursu Rīgā devās arī Bauskas Valsts ģimnāzijas 9. klases audzēknis Austris Stankevics. Viņš konkursā ieguva «Mazā smīdinātāja» titulu. Savukārt Haralds saņēma ne tikai «Ekselentā smīdinātāja» balvu, bet arī galveno balvu – «Galvenais smīdinātājs». Dāvanā zēns ieguva ielūgumus uz Salaspils botānisko dārzu, lielu, elegantu lietussargu ar bērnu un jauniešu tradicionālās kultūras apgūšanas programmas «Pulkā eimu, pulkā teku» logo, dažādus suvenīrus.

Bauskas bērnu un jauniešu centra speciāliste Veronika Puķe «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka gandrīz 20 gadus 1. aprīlī Rīgas Latviešu biedrībā notiek konkurss «Anekdošu virpulis». Tajā sacenšas bērni un jaunieši no visas Latvijas. Konkursu rīko Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisiju un tradicionālās kultūras biedrību «Aprika».

Šogad konkursā piedalījās 40 dalībnieku no Bauskas, Gramzdas, Grobiņas, Kokneses, Kuldīgas, Lielvārdes, Liepājas, Līvāniem, Rāmuļiem, Rendas, Rēzeknes, Riebiņiem, Priekuļiem, Turlavas un Vārkavas.

Žūrijas komisijas pārstāvis, filoloģijas doktors un stāstnieks Guntis Pakalns pavēstīja, ka konkursā kopumā tika izstāstītas 414 anekdotes. Gadu gaitā ir mainījusies anekdošu tematika, tikai viena anekdote izskanēja par čukčiem, vairs netiek pieminēti Čapajevs un Petjka vai krokodils Gena. Aktuālas ir anekdotes par datoriem un internetu, blondīnēm un dažādām sadzīves situācijām.

«Esmu gandarīta par Bauskas novada skolēnu panākumiem. Īpašs prieks par vecsauliešiem, kas mūsu konkursos allaž izcēlušies ar labu humora izjūtu, bagātīgu repertuāru un stāstītprasmi. Tas varbūt tāpēc, ka skolas direktoram Egonam Brazauskim dzimšanas diena ir 1. aprīlī un viņš pats ir labs anekdošu stāstītājs,» ar humoru piebilst V. Puķe.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

S

Apsveicu!
Pēc raksta, tā nevar saprast, kurā skolā tad puisis mācās?

pirms 3 gadiem, 2016.04.05 21:20

Š

Puika dzīvo Bauskas novada Brunavas pagastā, mācās Vecsaules pamatskolas struktūrvienībā – Jaunsaules skolā.
Kas nav skaidrs? :))

pirms 3 gadiem, 2016.04.05 22:39

...

Vai tas berns tikpat labi zin latviesu dzejnieku darbus? Nu ja ,tagad citi laiki, klauni vairak ir vajadzigi. Nesaprotu visparejo sajusmu par tiem apsaubigiem konkursiem.

pirms 3 gadiem, 2016.04.06 22:18

&

Un tu jau latviešu valodas gramatiku tiešām nezini. Varbūt labāk vajag sākt ar sevi un pēc tam kritizēt citus? Kā jau vienmēr, ja kāds izdara kaut ko labu, tad tūlīt vajag noriet...

pirms 3 gadiem, 2016.04.08 20:36

Vietējās ziņas