Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecsauli dekorē Līgo svētkiem 16

Vecsaulieši regulāri gādā par svētku noformējumu pie pagasta pārvaldes ēkas. Kopš piektdienas, 15. jūnija, ziedu dobē ērti iekārtojies Jānis. Salmu vīram rokās alus kauss, pašu rotā ziedi un košs uzraksts.

Pagasta pārvaldes darbinieki stāsta, ka dekorus svētkos ēkas priekšā izvieto jau vairākus gadus. Te ir intensīva kustība, gribas, lai garāmbraucēji redz, kā mēs protam svinēt svētkus, stāsta dekora veidotājas.

Pagasta pārvaldes vadītāja Līga Vasiļauska lepojas par darbinieku izdomu. Viņai šajos svētkos nākas svinēt vārdadienu, taču uz Jāņu fona tas nereti aizmirstas. Līgas tēvs un vectēvs bija Jānis, vīrs ir Aivis, meitām izraudzīti vārdi Marta un Patrīcija. «Zinot, cik bieži Jāņu godināšanas burzmā esmu «aizmirsta», savām meitām to nenovēlēju, tādēļ viņām citādāki vārdi,» stāsta Līga.

Pie Vecsaules pagastmājas novietotais Jānis ar kausu rokā ļoti labi simbolizē vienu no vasaras saulgriežu tradīcijām – miestiņa baudīšanu. Pārvaldniece cer, ka vecsaulieši to darīs ar mēru un alus viņu prātos nesāks kaldināt trakas idejas. Kā zināms, Lieldienās pie Vecsaules pagastmājas uzstādītā milzu ola kādā naktī bija «devusies pasaulē». Pēc rūpīgas meklēšanas «ceļotāju» atrada Īslīces pagastā. Lai Vecsaules Jānim «nepieaugtu kājas», viņu pieskatīs divu novērošanas kameru modrās acis.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

Caurbraucēja

Prieks par vecsauliešiem! Tiešām uz katriem svētkiem ir izdomāts kaut kas interesants.Lai jums netrūkst ideju arī turpmāk! To pašu arī var teikt par skaistkalniešiem.

pirms gada, 2018.06.16 14:38

Drausmas

Kāda bezgaumība! Plastmasas stārķi arī ir sasprausti?
Vienīgais; varbūt foto nav tā labākā izdevusies?

pirms gada, 2018.06.17 07:55

Kā Jaugvinejā

Salmu lelles taisa, dzied, dejo, ugunskuros lec, viens otru cenšas apēst.

pirms gada, 2018.06.17 09:14

līgo svētki

Vecsaulē, laikam, daudz to cilvēku ar padomju laika domāšanu, laika, kad Jāņiem veltītie svētki pārtapa par līgo svētkiem, laiku, kad pilns Centrāltigus bija ar visa veida "līgo"cepurēm un citiem papīra atribūtiem, laiku , kad šis līgo vakars saistījās ar sadegušu autoriepu smārdu, lai degradētu šos latviešiem tik mīļos svētkus. tautieši, svinēsim tomēr Jāņus un līgosim līgo vakarā.

pirms gada, 2018.06.17 10:46

Šoferīte

Ļoti jauks noformējums! Beidziet vienreiz kritizēt! Protiet novērtēt! Lai tie kritizētāji izdara kaut nelielu daļu no labo darbu saraksta. Mūždien neapmierināti un pukst!!!!Priecīgus Līgo svētkus un lustīgu Jāņu dienu????????????

pirms gada, 2018.06.17 13:09

līgo svētki

ir jau vienalga kā nosauc šos svētkus, kad tikai smēliens un kniebiens, neba skatīsimies kā šie svētki veidojās jau simtām paaudzēm, līdz "krievu laikā" pārtapa par līgo svētkiem

pirms gada, 2018.06.19 09:51

VDH.

Latvieši nodzerās un pēc tam brīnās kāpēc nav nekādas svētības no KRISTUS JĒZUS kaut gan visi dzied
Dievs svētī Latviju !! Nebūs nekādas svētības pielūdzot elkus pie ugunskuriem.

pirms gada, 2018.06.17 18:44

Uzvārds

Šodien braucu garām, Līgas tur nebija... ????

pirms gada, 2018.06.17 19:30

dadzis

nocēla ar visām kamerām.

pirms gada, 2018.06.17 23:12

apnika

cik tad ilgi viņa lūkosies uz briāru cepurē (briārs- franču aitu suns)

pirms gada, 2018.06.18 14:26

Vietējā

Arī pie Codes pagastmājas dižojās ???? alus kauss...

pirms gada, 2018.06.17 21:19

RP

Kritizēt- tas nozīmē norādīt autoram, ka viņš dara netā, kā darītu es...ja mācētu!!!
O.K! Jebkurai kritikai vajadzētu turpinājumu- iesaki labāku risinājumu!

pirms gada, 2018.06.18 16:29

ieteikt?

ne līgo vakars, ne Jāņu diena nav nekāda ķekatās vai budēļos iešana, ar tam laikam piemērotiem atribūtiem, tad jau ziemassvētkos arī eglīti varētu greznot ar olām. Katriem svētkiem latvieši gadsimtu garumā ir pielietojuši tikai šiem svētkiem domātos atribūtus, līdz komunisti izdomāja gan meksikāņu sombrero, gan ulāna cepures, gan visādus kreppapīru darinājumus, ar ko bija pārpludināts pirmsjāņu tirgus padomju laikā. bet tas viss bija šo svētku degradēšanai

pirms gada, 2018.06.19 09:59

Prieks

Prieks par svētku sajūtas radīšanu.
Tiem žultainajiem un dusmīgajiem novēlu sadedzināt Līgo ugunskurā savas reibeklības, būs vieglāk dzīvot.

pirms gada, 2018.06.19 11:16

Vietējās ziņas