«Vecumnieki» nostiprinās pirmajā pozīcijā

Latvijas Nacionālajā 1. volejbola līgā kārtējo uzvaru guvuši «Vecumnieku» vienības puiši, kas viesos ar 3:1 pārspēja volejbola kluba (VK) «Ozolnieki» vienību. Pēc panākuma «Vecumnieku» komanda ir pārliecinoša līdere 1. līgā.

Grūtajā spēlē, kas notika 22. novembrī, mājinieki spēja uzvarēt pirmo setu ar 26:24, bet turpinājumā cīņu noteica «Vecumnieku» puiši, kas uzvarēja nākamos trīs setus – 25:20, 25:22 un 25:18. Kārtējo reizi rezultatīvākais bija Andris Zadovskis – viņam 22 punkti. Kasparam Kaverskim – 15, Kristapam Lisovskim – 11, Armandam Grudulim – 7, Jorenam Janišonim – 5, Rolandam Plēsniekam – 4, viens punkts cēlājam Jānim Zadovskim. Libero pozīcijā spēlēja Alvis Spangers.

Līgas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā A. Zadovskis noslīdējis uz otro vietu ar 5,25 gūtiem punktiem setā. Toties labāko bloķētāju sarakstā ir atrodams A. Grudulis. Labāko bumbu uzņēmēju vidū ir gan A. Spangers, gan A. Zadovskis.

Kopvērtējumā ar piecām gūtajām uzvarām un 15 punktiem pašlaik vienība ir pārliecinoša līgas līdere. Vakar, 29. novembrī, pēc avīzes nodošanas drukāšanai tipogrāfijā «Vecumnieki» savās mājās spēlēja ar pašreizējo otrās vietas īpašnieci «RTU» vienību – tai septiņās spēlēs 14 punkti. Jāatgādina, ka Latvijas Nacionālajā 1. līgā nav izteikti vāju komandu – jebkurš no pastarīšiem ir spējīgs apspēlēt līderus, bet vadošo dueļi ir īpaši asi, tāpēc atslābināties nedrīkst, un «Vecumnieku» vienībai katrā mačā jācīnās ar pilnu atdevi.

Savukārt 28. novembrī Vecumnieku novada komanda aizvadīja Latvijas kausa spēli pret «OC Limbaži/MSĢ» vienību. Pretinieki spēlē Baltijas līgā, un pirmajā mačā Vecumniekos uzvarēja mūsu volejbolistus ar 3:0. Vecumnieku komanda gan rokas nenolaida un viesos jau pirmo setu uzvarēja ar 25:23. Mājinieki laikam saprata, ka viegla «pastaiga» nebūs, un guva uzvaras otrajā un trešajā setā. Ceturtajā atkal uzvaru izrāva «Vecumnieki» – 26:24, bet pēdējā setā tomēr pārliecinoši dominēja limbažnieki – 15:8. Rezultātā «Vecumniekiem» ļoti cienījams zaudējums ar 2:3, un kausa izcīņa beigusies.

Decembrī vienībai ir paredzētas divas spēles viesos, bet savās mājās «Vecumnieku» komandu redzēsim tikai otrajā aplī, kad 2019. gada 10. janvārī Misas vidusskolas sporta zālē uzņems «Rīgas volejbola skolu».