Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumniekos apskatāma Andas Sproģes gleznu personālizstāde 1

Andas Sproģes gleznu personālizstādes «Ar sapni nokļūt Venēcijā» atklāšanā 13. aprīlī piedalījās autores tuvinieki, draugi, labi paziņas un kolēģi. Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas pedagoģes, Vizuāli plastiskās mākslas programmas vadītājas veidotā ekspozīcija tapusi, lai pildītu sev doto solījumu – radīt gleznas ar skaistajā Itālijas pilsētā Venēcijā vērotajām ainām – un atzīmētu savu 40. dzimšanas dienu.

Pirms pusotra gada A. Sproģe apmeklēja starptautisko Venēcijas mākslas biennāli un tālākizglītības kursus mākslas pedagogiem. Esot brīnišķīgajā pilsētā, bija iespēja apskatīt nozīmīgākos kultūras pieminekļus, gleznainos kanālus un baudīt dabas skatus, kas tika iemūžināti fotogrāfijās. Pārlūkojot bildes un atceroties iespaidus, skolotāja šī gada sākumā radījusi septiņas gleznas, kas atspoguļo spilgtākās emocijas. «Kur pazudis gondoljers?», «Veļas diena», «Saulriets Venēcijā» un citi darbi raksturo skaistās pilsētas un Burāno salas romantiku un īpašo šarmu. Triepjot eļļas krāsas uz audekla, māksliniece iedvesmu guvusi, klausoties dažādu žanru mūziku – gan džezu, gan klasiskos skaņdarbus, ko radījuši Vivaldi un Bahs. Izstādē apskatāmi arī ziedu gleznojumi.

A. Sproģe lasīja klasiskās mūzikas ģēniju atziņas par Venēcijas skaistumu, kur apjūsmots pilsētas mirdzums, jūra, gondolu simti un kuģīši, daudzie svētki, gājieni, dziedāšana, dejošana un uguņošana, regates Lielajā kanālā. Arī izstādes atklāšanā viesi sajutās gluži kā nokļuvuši improvizētā Lielajā kanālā, kur virmoja prieks, krāsu un emociju košums.

Mūzikas un mākslas skolas kolektīva sagatavotajā apsveikumā izskanēja rindas no izcilā mākslinieka Jaņa Rozentāla vēstules, ko viņš rakstījis Rūdolfam Blaumanim un kas atbilst A. Sproģes izjūtām pēc Venēcijā piedzīvotā. Komunikācijas speciālistes Zanes Onkeles nolasītajā fragmentā pausts, ka meistaram «iekšas deg aiz noturētas gribas strādāt» un ja vien viņš idejām, jūtām un emocijām «neļaus izsmērēties uz audekla», tās vai nu sāks trūdēt vai eksplodēs. Apsveicēji A. Sproģei vēlēja neaizturēt sevī enerģiju, bet ļaut tai materializēties skaistās gleznās. Klātesošie pateicās par lielisko iespēju pirms Lieldienām pabūt Venēcijā un pauda cerību, ka māksliniece tur atgriezīsies vēl kādu reizi.

Mūzikas un mākslas skolas zālē omulīgu noskaņu radīja izteiksmīgās gleznas, mūzikas skolotāju priekšnesumi, māksliniecei sarūpētie ziedi un sirsnīgie apsveikuma vārdi. Aizraujošu ksilofona spēli demonstrēja A. Sproģes dēls Patriks Sproģis, 2. sitaminstrumentu klases audzēknis, atskaņojot konkursiem gatavotos skaņdarbus.

Gleznu izstāde būs apskatāma līdz maija vidum.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas