Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumniekos apskatāma krustu kolekcija

Pie Vecumnieku evaņģēliski luteriskās baznīcas līdz svētdienai, 21. augustam, apskatāmi 78 pelēki koka krusti. Uz reliģiskajām zīmēm veidotie uzraksti rosina aizdomāties par dzīves jēgu un mūžību.

Katrs krusts nes savu vēsti šaisaulē palikušajiem; cik dažādi ir cilvēki, tik atšķirīgas ir uz ornamentālajiem simboliem rakstītās atklāsmes, skaidro draudzes priekšniece Dita Starta.

«Es daudz ko mācījos, bet neiemācījos mīlēt», «Otrreiz es darītu citādāk», «Nauda man bija galvenais, vienalga kādā veidā iegūta», «Man rūpēja vienīgi es pats», «Nāve mani pārsteidza nesagatavotu», «Es domāju, ka man vēl ir daudz laika», «Domāju, ka varēju pierādīt, ka Dievs neeksistē» – tie ir tikai daži no uzrakstiem, kas katrā cilvēkā raisa atšķirīgas asociācijas.

«Krustu kolekcijas autors ir mans draugs un kolēģis – Rīgas Svētā Pāvila evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Ģirts Prāmnieks, kurš to veidojis kopā ar draudzes locekļiem. Vecumniekos ir eksponēti 78 krusti, taču kolekcijā pavisam to ir ap divsimt,» stāsta Vecumnieku draudzes mācītājs Roberts Otomers. Viņš skaidro, ka krustu kolekcijas galvenā ideja ir likt cilvēkiem, kuri baznīcu apmeklē neregulāri, aizdomāties par dzīves jēgu un neizturēties pret to vieglprātīgi.

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību dzīves vērtībām, pirms gada krusti ar vēstījumiem no viņpasaules bija izvietoti pie Svētā Pāvila baznīcas Rīgā. R. Otomers atklāj, ka vairākiem cilvēkiem šī akcija likusi aizdomāties – viņi atteicās no sava grēcīgā dzīvesveida un atrada ceļu pie Dieva. «Vai šī ekspozīcija uzrunās Vecumnieku cilvēkus – to rādīs laiks,» teic mācītājs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas