Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumniekos atklāj jaunās mākslinieces gleznoto dzīvnieku izstādi 8

Vecumnieku mūzikas un mākslas skolā piektdienas, 23. septembra, vakarā tika atklāta Baldones mākslas skolas absolventes Rebekas Skolmeisteres gleznu izstāde «Skats tuvāk».

Šī ir 17 gadu vecās kādreizējās Vecumnieku iedzīvotājas pirmā mākslas darbu ekspozīcija. Apskatei bija izliktas 14 gleznas, tostarp dažas no privātkolekcijām. Interesenti varēja vērot video, kas atklāj darbu tapšanas radošo procesu.

R. Skolmeistere 2014. gadā ar izcilību absolvēja Baldones mākslas skolu, kur apguva vizuāli plastiskās mākslas programmu. Arī pēc profesionālās ievirzes izglītības iestādes beigšanas viņa turpina savas prasmes pilnveidot, gleznojot mājās. Darbos galvenokārt tiek attēloti dzīvnieki – jauniete tuvplānā portretē kaķus, suņus, zirgus u. c. Pašlaik Rebeka mācās Baldones vidusskolas 11. klasē.

Atklājot izstādi, Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas pedagoģe Anda Sproģe citēja gleznotāju Edvardu Grūbi, kurš paudis: «Ar domāšanu vien nekas nebūs, vajag krāsu aiz nagiem». Viņa jaunajai māksliniecei vēlēja veiksmi, jo «krāsa aiz nagiem Rebekai jau ir».

R. Skolmeistere pateicās kuplā pulkā sanākušajiem un sabraukušajiem draugiem, klasesbiedriem, skolotājiem, tuviniekiem un citiem interesentiem par klātbūtni. Viņa atklāja, ka ainava un klusā daba nav viņai saistošs tēlotājmākslas žanrs. Sākotnēji arī animālija nav aizrāvusi, taču diplomdarba vadītājas Ievas Muzikantes rosināta jauniete pievērsusies dzīvnieku portretu radīšanai.

Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas direktore Iveta Lavrinoviča akcentēja, ka par jauno mākslinieci runā viņas gleznas. No tām staro labestība, mīļums un sirsnība.

«Lepojos, ka esmu ne tikai Rebekas audzinātāja, bet arī vienas gleznas īpašniece. Man ir skaists kaķis un, atnākot no skolas, ik reizi sastopos ar viņa acīm un iedomājos par Rebeku. Meiteni esmu iepazinusi arī no domrakstiem. Viņa ir ļoti radoša, sirsnīga, gaiša. Ja vajag idejas, Rebeka ir pirmā, kurai tās rodas,» sacīja klases audzinātāja, latviešu valodas un literatūras skolotāja Dace Cekula.

«Šī ir jau otrā jauno mākslinieku izstāde Vecumniekos, kuras atklāšanā piedalos. Gada sākumā tautas namā bija apskatāmas Alvja Mačukāna gleznas. Prieks, ka jaunie ļaujas radošām izpausmēm un uzdrīkstas savu veikumu rādīt citiem,» sacīja Vecumnieku novada domes priekšsēdētājas vietnieks Jānis Kovals.

Ekspozīcijas apmeklētāji apbrīnoja jaunās mākslinieces radošumu un spēju tik patiesi attēlot dzīvniekus tuvplānā, atklājot katra gleznas varoņa būtību.

Izstāde Mūzikas un mākslas skolas zālē būs apskatāma līdz 28. oktobrim.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Forši

Foršs temats gleznošanai. Lieliska nākotne gaida šo meiteni.

pirms 2 gadiem, 2016.09.25 23:10

Viviana

Ļoti skaista izstāde, tāda pati ir arī jaunā gleznotāja.....lai veicās!

pirms 2 gadiem, 2016.09.26 13:29

% @ &

Pilnībā piekrītu - skaistas gleznas,skaista arī pati. Gleznotāja un smuka - tas Latvijā ir retums.

pirms 2 gadiem, 2016.09.26 14:19

Vietējās ziņas