Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumniekos eksperimenta veidā atver vakara tirgu 13

Vecumnieku centrā, šosejas «Rīga–Skaistkalne» malā, līdzās tirgus laukumam piektdienās darbojas vakara tirgus.

2. novembris bija otrā reize, kad noteiktajā vietā jau pirms pulksten četriem pēcpusdienā sāka rasties tirgotāji. Uzreiz klāt bija arī pircēji – piedāvājumu ieinteresēti aplūkoja gan gājēji, gan braucēji.

Juris Ivanovs no Bārbeles, kuram ir piemājas saimniecība, ideju organizēt vakara tirgu vērtē atzinīgi. «Te piestāj Vecumnieku iedzīvotāji un tie, kuri brauc tālāk – Neretas vai Skaistkalnes virzienā. Tā ir laba iespēja jau piektdienas vakarā iegādāties visu vajadzīgo, lai sestdien nav agri jāceļas un jādodas uz tirgu. Šovakar es pārdevu gandrīz visu – to, ko būtu tirgojis rīt: redīsus, gurķus un tomātus. Žēl, ka šis bija pēdējais brauciens, jo raža jau beigusies,» stāsta bārbelietis. Viņš uzskata, ka mēģinājums ir veiksmīgs un iesāktais pavasarī noteikti jāturpina. «Vasarā pāris mēnešu regulāri devos uz nakts tirgu Rīgā realizēt produkciju. Piecos pēcpusdienā izbraucu, līdz vienpadsmitiem vakarā visu biju pārdevis. Tirgošanās vakaros zemniekiem ir ērts laiks,» vērtē saimnieks.

Kāds jauns pāris, kas nopirka dārzeņus, atzina – vakara tirgus ir atbalstāma iniciatīva. Vecumniekos ir visai ierobežota dārzeņu izvēle, tāpēc iedzīvotājus iepriecina katra iespēja tos iegādāties.

Ar lukturīti izgaismojot preci, svaigus un skābētus, arī vēl siltus sautētus kāpostus piedāvāja Eduards Žotovs-Žogota un viņa dzīvesbiedre Ināra. Pie viņiem varēja nopirkt arī marinētus gurķus trīslitru burkā, ķirbi un citus labumus. Saimnieki teic, ka tirgošanās piektdienu vakaros noteikti jāturpina.

SIA «Roko» pārstāve, kas no Baldones bija atvedusi konditorejas izstrādājumus, atzina, ka cilvēki smalkmaizītes pērk diezgan labi. Blakus viņai zivju produkciju piedāvāja pašnodarbinātais Jānis Adamovičs no Rojas. «Šovakar nāca tie, kuri rīt uz tirgu netiek, piestāja arī caurbraucēji. Man veicās ļoti labi, divreiz labāk nekā sestdienā,» viņš neslēpa.

«Vakara tirgū iepērkos pirmoreiz. Man patīk!», «Sestdienas rītā varēšu ilgāk pagulēt, jo viss sagādāts», «Braucu no darba, piestāju un nopirku, ko vēlējos», «Ideja laba, vienīgi šī ielas puse slikti apgaismota» – iespaidos ar «Bauskas Dzīvi» dalās 2. novembra vakarā uzrunātie pircēji.

Ingus Liepa, Vecumnieku tirgus pārvaldnieks, teic, ka vakara vai nakts tirgi pēdējā laikā kļūst arvien populārāki, pilsētās tos organizē pie lielveikaliem. Ideja radīt ko līdzīgu arī Vecumniekos urdījusi jau sen, tagad nolemts izmēģināt, vai tā lieta sokas.

«Uzaicināju tirgotājus piedāvāt savu preci piektdienu vakaros. 26. oktobrī atsaucās seši, bet 2. novembrī jau astoņi pārdevēji. Ja laikapstākļi ļaus, vakara tirgus neizpaliks, taču ar jaunu sparu rosība noteikti tiks atsākta pavasarī. Ideja vēl jāpilnveido, lai tā iedzīvotos, darbošanās jāsaskaņo ar pašvaldību. Pašlaik galvenais – izzināt, vai cilvēkiem tas ir vajadzīgs,» teic I. Liepa.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

pircēja

Vai Bārbelē tirgošanās vieta likvidēta,ka pie mums vairs nebrauc tirgotāji ? Vai taisnība, ka Vecumnieku kārtībnieki izdzenājuši ?

pirms 10 mēnešiem, 2018.11.04 20:18

Bārbeleitis ( LT )

Mūsu ( Bārbeles ) kārtībnieki ( parasti pieturā dežūrē pretī Vesko ) ir vājāki par Vecumnieku kārtībniekiem, tāpēc visus tirgotājus uz Vecumniekiem aizdzina... A tirgus laukuma nav mums bijis.. kartēs nav nekur atzīmēts...

pirms 10 mēnešiem, 2018.11.04 20:53

p

Domāju,ka tirgotājiem nav pircēju.

pirms 10 mēnešiem, 2018.11.07 16:50

skauģe

Prieks par jums.Cilvēkiem laba ideja.Apsveicami.Gribētos kaut ko tādu arī Bauskā.

pirms 10 mēnešiem, 2018.11.04 21:31

Fanni

Tas Vecumnieku tirgus pārvaldnieks dikti feins un darbīgs čalis un galvenais - diktin smuks

pirms 10 mēnešiem, 2018.11.05 21:25

Mamma

Ideja laba, bet vajadzētu tad vietu- laukumu, kur piestāt. Braucot pa tumsu no skolas, uztrauc tā burzma ceļa malā un nepārredzamība. Lai izdodas!

pirms 10 mēnešiem, 2018.11.06 10:54

Agnese

Viss ir o.k bet par konditoreju gan pārdevējam vajadzētu padomāt laiprodukcija nestāvētu atklātā veidā tomēr garām brauc mašīnas

pirms 10 mēnešiem, 2018.11.09 14:32

Vietējās ziņas