Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumniekos godina labākos pedagogus 4

Vecumnieku novada izglītības iestāžu vadītāji un skolotāji ikgadējā konferencē pulcējās ceturtdien, 25. augustā.

Vecumnieku tautas namā sanākušos uzrunāja, radošus panākumus un laimīgu jauno mācību gadu vēlēja novada domes priekšsēdētājs Rihards Melgailis. «Pēdējā laikā jūs esat kļuvuši par prioritāti mūsu valstī – par jums runā un raksta katru dienu saistībā ar algām, skolu reformu optimizāciju, izglītības kvalitātes celšanu utt. Arī dome, sekojot līdzi pārmaiņām izglītības jomā, pieņēmusi virkni lēmumu, lai palielinātu darba samaksu pirmsskolas pedagogiem un pedagogu palīgiem, ieguldījusi prāvus līdzekļus skolu remontā. Lai nenolaižas rokas, ja cipars algu sarakstā nebūs tāds, kādu gribētos!» skolotājus uzmundrināja pašvaldības vadītājs.

Skanīgu un atraktīvu priekšnesumu klātesošajiem bija sarūpējuši mūziķi – dziedātāja Ineta Rudzīte un akordeonists Kaspars Gulbis.

Pašvaldības un kolēģu apsveikumus saņēma jaunā sākumskolas skolotāja Santa Sproģe, kura šoruden sāks darba gaitas Valles vidusskolā. Jaunajai speciālistei uzticēta arī audzināmā klase – septiņi pirmklasnieki.

S. Sproģe 2012. gadā absolvējusi Skaistkalnes vidusskolu, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā ieguvusi pirmsskolas un sākumskolas skolotāja profesionālo kvalifikāciju.

Izglītības un zinātnes ministrijas Atzinības raksts par nozīmīgu pedagoģiskā darba ieguldījumu izglītības jomā un novada pašvaldības dāvana gaidīja Misas vidusskolas bijušo direktori Rūtu Kārkliņu. Tā kā viņa nebija ieradusies, apbalvojums tiks pasniegts kādā citā svinīgā brīdī.

Izglītības nodaļas pateicības saņēma Mūzikas un mākslas skolas skolotāja Ineta Idere-Bankova, Vecumnieku vidusskolas pirmsskolas pedagoga palīdze Anita Vīksna, Stelpes pamatskolas skolotāja Inese Freiberga, Misas vidusskolas skolotāja Agita Dreimane, Skaistkalnes vidusskolas skolotāja Dagnija Anšance.

Šogad pirmo reizi Vecumnieku novada domes apbalvojums – Atzinības raksts – pedagogiem tika pasniegts augusta konferencē; līdz šim izglītības darbinieki kopā ar citiem novada krietnākajiem ļaudīm tika godināti valsts svētku svinīgajā sarīkojumā 18. novembrī.

R. Melgailis ar Atzinības rakstu par ilggadēju, radošu un pašaizliedzīgu darbu, novada un izglītības iestādes vārda popularizēšanu, veicinot Vecumnieku novada pazīstamību, apbalvoja 15 pedagogus: Vecumnieku mūzikas un mākslas skolā – Kristīni Jeronoviču, Valles vidusskolā – Sintiju Kreimani, Skaistkalnes vidusskolā – Līviju Kalēju, Brigitu Igauni, pirmsskolas izglītības iestādē «Cielaviņa» – Sarmīti Samu, Diānu Kļaviņu, Vecumnieku vidusskolā – Ilzi Cīruli, Andu Kuzmu, Aldonu Alenčiku, Rudīti Dambenieci, Daci Startu, Daci Landorfu, Stelpes pamatskolā – Ivetu Grantiņu, Valentīnu Rūtiņu-Rūtenbergu, Misas vidusskolā – Ingu Spangeri.

Domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Kovals bija sagatavojis prezentāciju par situāciju novada skolās. Viņš vērsa klātesošo uzmanību uz pēdējo gadu laikā sarukušo bērnu skaitu un atzīmēja, ka kopš novada izveides 2009. gadā zaudēta viena pietiekami liela izmēra skola – ap 300 audzēkņu. J. Kovals analizēja centralizēto eksāmenu rezultātus, skatot tos kontekstā ar rādītājiem Zemgalē un visā Latvijā, kā arī pieskārās jautājumiem par pedagogu darba samaksu un gatavošanos valsts simtgades svinībām.

Konferences dalībniekus uzrunāja viesi – no Rīgas atbraukušie lektori.
Izglītības kvalitātes valsts dienesta Uzraudzības departamenta direktors Juris Zīvarts informēja par izmaiņām izglītības regulējumā un kvalitātes vērtēšanā 2016./2017. mācību gadā. Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centra direktore Dace Namsone un viņas kolēģis Uldis Dzērve ar saistošu priekšlasījumu rosināja pedagogus izprast, kāpēc mainās mācīšana un kādi faktori ietekmē rezultātu.

Radošās apvienības «Spiediens» aktieri Līga Putniņa un Mārcis Viļums klātesošos uzjautrināja ar improvizācijas šovu, kas pacietīgākajiem un nesteidzīgākajiem pedagogiem uzlaboja omu un dažus izsmīdināja līdz pat asarām. «Šis priekšnesums «pacēla»,» atzina skolotājas, neslēpjot, ka garie referāti viņas nogurdināja un mazliet aizēnoja svētku noskaņu.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Zane.

Prieks par skolotāju Līviju.Viņas darbs Skaistkalnes skolā nav īsti novērtēts.Apsveikumi no bijušajiem skolniekiem.

pirms 2 gadiem, 2016.08.26 16:35

...

Kādreiz teica tā:"Labāk mazs rublis, nekā liels paldies"!

pirms 2 gadiem, 2016.08.26 17:55

Huligāns

Visi skolotie no skolotāju puses ir dažādās vietās- cits biznesā, cits darbā, cits cietumā.Daži , kuri ir pamukuši no cietuma ir valdībā! Sāksim paši palikt gudrāki, un saprast LABUS skolotājus!!!

pirms 2 gadiem, 2016.08.26 18:32

Vietējās ziņas