Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumniekos nolemj dibināt sporta skolu 15

Vecumnieku novada domes sēdē deputāti vienprātīgi pieņēma lēmumu dibināt sporta skolu. Tās veidošanas priekšdarbi, kas saistīti ar jaunās interešu izglītības struktūras dokumentācijas sakārtošanu un reģistrāciju, uzticēti Jānim Plūmem. Šis darbs jāpaveic līdz 1. augustam.Domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Kalniņš bilda, ka «šis ir vēsturisks brīdis, jo tiek kaut kas veidots no jauna, nevis likvidēts».Deputāti neizvērsa diskusijas par šo jautājumu. Česlavs Batņa gan interesējās, vai sporta skolas darba lauks nākotnē varētu paplašināties ar citiem interešu izglītības virzieniem, un novada domes priekšsēdētājs Rihards Melgailis apstiprināja, ka tas ir iespējams, bet tālākā nākotnē.  Izstrādājot novada sporta skolas nolikumu, bijušas konsultācijas Izglītības un zinātnes ministrijā, kur saņemts «simtprocentīgs atbalsts», precizēja domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Kalniņš. Viņaprāt, ar šo skolu būs plašākas iespējas attīstīt jaunatnes sportu.  Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktore Agra Brūne «Bauskas Dzīvei» apstiprināja, ka, viņasprāt, novadā ir pietiekami labi bāze un arī audzēkņu skaits, lai darbotos patstāvīga interešu izglītības iestāde. Viņa pozitīvi vērtēja šādu pašvaldības nostāju un sacīja, ka «no Vecumniekiem bija atbraukuši aktīvi un ieinteresēti cilvēki».  A. Brūne arī precizēja, ka valsts finansējums sākotnēji iespējams četrām programmām, kas darbojas pašlaik, tas ir, volejbolam, vieglatlētikai, basketbolam un galda tenisam. Tādējādi ar 2011. gada 1. janvāri šie līdzekļi no Bauskas novada bērnu un jaunatnes sporta skolas tiks iedalīti Vecumniekiem. No tāda paša veida interešu izglītības iestādes Aizkrauklē arī tiks pārņemts finansējums vispārējās sagatavotības grupām.  Domes priekšsēdētājs atzina, ka līdz šim jaunatnes sporta lietu risināšanā pašvaldība ir maz iesaistījusies, taču turpmāk tas būs citādāk. Pašlaik Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas grupās darbojas 89 Vecumnieku novada skolu audzēkņi, un tas nav daudz, jo skolēnu kopējais skaits pārsniedz vienu tūkstoti. Nākotnē varētu veidot papildu grupas un, izmantojot sporta bāzi, trenerus, aptvert ievērojami vairāk jaunatnes.  R. Melgailis arī uzsvēra, ka jauno grupu treneru darbs divus pirmos gadus jāfinansē no pašvaldības budžeta un tikai pēc tam var saņemt valsts piešķirtu naudu. Veidojot nākamā gada budžetu, tas tiks skatīts.  Saskaņā ar Vecumnieku sporta skolas nolikumu, paredzētas divas administratīvās vienības - direktors un metodiķis. Par personālijām jautājums ir atklāts, un tam vēl ir gana laika. Savs medicīnas darbinieks sporta skolai nav paredzēts, bet izmantos skolu mediķus, slēdzot ar viņiem līgumus.  Iecavas novada sporta skolas «Dartija» direktore Baiba Gāga Vecumnieku domes lēmumu vērtēja atzinīgi un piemetināja, ka «tas ir loģisks, jo darbs izvēršas efektīvāks no dažādiem viedokļiem - organizatoriskā, finansiālā un sportiskā». Iecavas novadā jau trīs gadus ir patstāvīga sporta skola.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

vērotājs

...tāda kašķīga tauta jūs tur Bauskas un Vecumnieku pusē. Netīkami lasīt jūsu komentārus gan šeit ,gan arī rakstā par sporta skolas direktori Grantiņu...
Katrs velkat deķīti uz savu pusi un izskatās ,ka īpaši nedomājat ,kā skolēniem būtu labāk.Fui, fui!

pirms 8 gadiem, 2010.06.02 21:30

Sportists

Vecumnieku sportisti ir pārāk iedomīgi! Viņi neko nav sasnieguši :D Latvijas mērogā? Tas viss ir viens liels ***! Grantiņai varu teikt visu to labāko! :)

pirms 8 gadiem, 2010.06.01 15:29

ha

te jau pirmie labumi redzami, nu tik nesakaujas sava starpa :D

pirms 8 gadiem, 2010.05.29 14:17

ivarss

Tiem kas nesaprot, tā ir novada sporta skola, nevis Vecumnieku pagasta!

pirms 8 gadiem, 2010.05.29 08:31

punkts

Jā, ir jau labas skolas arī novadā , bet labie skolotāji nez kāpēc ilgi neturās. Vecumnieki visu laiku paši par sevi strādā ,tātad viņus neskar daža laba iejaukšanās , rezultāti acīm redzami.

pirms 8 gadiem, 2010.05.29 08:09

vecāks

...vienreiz tiešām piegriezies! ....Vecumnieki un Vecumnieki...
Novadā ir vēl sešas skolas ar skolotājiem un treneriem un to audzēkņiem ,kuri ir strādājuš,i strādā un strādās ne sliktāk kā Vecumnieki...
Izveidojām vecumnieku novadu ,lai citus novada pagastus aizmirstu un uz to bāzes tiktu zirgā ....Vienkārši sāk pieriebties...

pirms 8 gadiem, 2010.05.28 22:50

uh

Vecumnieku sportisti visu laiku liek kloķīti Grantiņai. Tagad līdzekļi sportam būs novadīti pēc adreses. Malači!!!

pirms 8 gadiem, 2010.05.28 14:35

Beidzot!! lai jums veicas! galvenais ka Vecumniekos forša jaunatne un gudri " vecajie"! Melgailis zina ko dara:):)

pirms 8 gadiem, 2010.05.28 09:39

Treneris

Lai, Jums vecumnieku tizleņi vieglas smiltis!

pirms 8 gadiem, 2010.05.27 23:34

sp.

Vecumnieku sportisti ieliks kloķīti Grantiņai!

pirms 8 gadiem, 2010.05.27 23:25

urā!

Apsveicami beidzot būsiet tikuši vaļā no šī murga. Par Grantiņu- viņa tāpat nesapratīs , bet turpinās izgāzt žulti uz saviem darbiniekiem. Lai veicas jaunā kvalitātē!

pirms 8 gadiem, 2010.05.27 22:11

čibriks

beidzot Grantina vares kosts pirkstos un sapratis lidz kam ier novedusi bauskas sporta skolu!

pirms 8 gadiem, 2010.05.27 21:56

ha

nu tad lai izbauda to saldo medusmaizi,ka pasiem tas liekas,it ipasi pirmos gadus,kad pasvaldiba finanses,tad tik dabus trukties,novelu to jums,tad zinasiet,kur vezi ziemo :))

pirms 8 gadiem, 2010.05.27 18:50

solomons

bet ko par to saka Bauskas un Aizkraukles sporta skolas? - nauda no viniem takš aiziet!

pirms 8 gadiem, 2010.05.27 18:00

Sportiste

beidzot Vecumniekiem būs sava sporta skola :)

pirms 8 gadiem, 2010.05.27 17:39

Vietējās ziņas