Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumniekos notiks dziesmu un deju svētki 1

Ar krāšņu programmu 27.maijā tiks svinēti Vecumnieku novada dziesmu un deju svētki, kuros pulcēsies kolektīvi no dažādiem novadiem un Rīgas, portālu informēja svētku producente Agrita Laudurga.

Svētkos piedalīsies vairāk nekā 500 dziedātāji un dejotāji no Vecumnieku, Bauskas, Ogres, Amatas un Salaspils novadiem, kā arī no Rīgas.

Dziesmu un deju svētku dienu atklās valsts simtgadei veltīta akcija - vilciena reiss "Latvijas ekspresis simtgadei". "Svētku priekā Vecumnieku dzelzceļa stacijā vienosies Misas vidusskolas tautas deju kolektīvi "Spriguļi", kori "Balsis" un "Rīga", kā arī deju kolektīvs "Ačkups"," informēja Laudurga.

Īsi pēc ekspreša atiešanas no stacijas novada amatierteātri kopā ar pūtēju orķestri "Skaistkalne", folkloras kopu "Tīrums" un Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas mūziķiem aicinās apmeklētājus uz performancēm novada kultūrvēsturiski nozīmīgajās vietās - Vecumnieku parkā, Stelpes bijušā tautas nama vietā pie estrādes, pie Bārbeles sēravota, aktieru Amtmaņu muzejā Vallē, parka estrādē Kurmenē un vecās sinagogas vietā Skaistkalnē.

Svētku programmu kuplinās arī Vecumnieku novada bērnu un jauniešu kora "Via Stella" un novada vokālo ansambļu koncerts plkst.17 Vecumnieku evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Savukārt no plkst.18.20 krāsains Vecumnieku novada Dziesmu un deju svētku dalībnieku gājiens dosies cauri Vecumniekiem, no Sarkanās skolas līdz brīvdabas estrādei, kur plkst.19 sāksies svētku lielkoncerts "Mana Tauta".

Lielkoncerta "Mana Tauta" stāstam izvijoties cauri Vecumnieku novada vēsturei, kultūras vērtībām un dažādiem likteņa pavērsieniem latviešu tautas pagātnē, apmeklētāji tiks aicināti apzināties savas saknes un piederību savai tautai, informēja svētku rīkotāja. Lielkoncerta režisore un scenārija autore ir Ieva Niedre, mākslinieciskā vadītāja Sindija Druva, horeogrāfe Agita Seglicka, bet par oriģinālu muzikālo noformējumu rūpēsies komponists Jēkabs Nīmanis ar grupu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

svētku vērotāja

Labrīt! Pasākums jau notika un bija ļoti skaists. Kur informācija?

pirms gada, 2017.06.08 11:23

Vietējās ziņas