Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumniekos sāk apspriest novada budžetu 2016. gadam 9

Vecumnieku novada domes apvienotajā komiteju sēdē 20. janvārī sprieda par 2016. gada budžetu. Plānotas gan jaunas amata vietas, gan atalgojuma paaugstināšana gandrīz visiem darbiniekiem. Tiesa, kādam tie pieci eiro, citam vairāk nekā 50.

Lai arī par daudzām lietām vēl diskutēs un pašreizējā budžeta projektā ir gaidāmas izmaiņas, tomēr topošo Vecumnieku novada budžetu var raksturot šādi – lielāka uzmanība drošībai, pieaugošs darba apjoms darbiniekiem un atalgojuma palielinājums, ņemot vērā minimālās algas pieaugumu.

Par budžeta skaitļiem, pozīcijām un izmaiņām deputātus informēja Gita Skribāne, Vecumnieku novada domes finanšu nodaļas vadītāja - budžeta ekonomiste. Ar Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja Riharda Melgaiļa rīkojumu novada bāzes izdevumi palikuši tādā pašā līmenī kā 2015. gadā.

Algu fondā gan izmaiņas sagaidījušas ikvienu novada darbinieku, lielākoties – pozitīvas. Atšķirībā no pagājušā gada, kad pēc minimālās algas pieauguma atalgojumu palielināja mazo algu saņēmējiem, šogad gandrīz visiem novada domes darbiniekiem atalgojums palielināts par apmēram 2,8 procentiem. Dažiem tas nozīmē piecus eiro, bet novada domes priekšsēdētājam – papildus 58 eiro mēnesī.

Ir vairākas pozīcijas, kur veiktas īpašas izmaiņas vai palielināta darba slodze. Pēc pašu darbinieču lūguma plānots palielināt atalgojumu Vecumnieku tautas nama darbiniecēm. Likvidēts bāriņtiesas sekretāres amats, bet pieaudzis darba apjoms pārējiem un tāpēc pilnu slodzi līdzšinējo 0,9 vietā domā piešķirt Skaistkalnes bāriņtiesas loceklei.

Pārmaiņas varētu skart sabiedriskās kārtības nodaļu. Pēc Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieka Jāņa Kovala iniciatīvas plānots ieviest diennakts dežūras, pieņemot darbā papildus divus darbiniekus. Iniciatīvu lielākā daļa deputātu atbalstīja.

Deputāts Andris Lisovskis atkārtoti norādīja, ka novadā palikušas divas ēkas, kurās turpina strādāt sargi – Stelpes pagasta pārvaldē un Vecumnieku novada domes administrācijas ēkā. «Kāpēc nevaram iet laikam līdzi un ierīkot signalizāciju?» vaicāja deputāts. Deputāte Aiga Saldābola stāstīja, ka Stelpes pagasta ēka atrodas tālu no apdzīvotās vietas un pašlaik Stelpes ciemā nav telpu, kur varētu apmesties pagasta vadība. G. Skribāne atzina, ka bijis priekšlikums ierīkot signalizāciju Vecumnieku novada domes ēkā, bet tas nav apstiprināts. Stelpes pagasta pārvaldes ēkas apsargāšana mēnesī izmaksā vairāk nekā 900 eiro un Vecumnieku novada domes ēkas apsargāšana – vairāk nekā 1200 eiro. Signalizācijas ierīkošanas izmaksas Vecumnieku novada domēs ēkā varētu būt apmēram 11 tūkstoši eiro. Signalizācijas apkalpošanas izmaksas neminēja.

Deputāti sēdē pauda neapmierinātību ar sabiedrisko attiecību speciālistes veikumu. «Sabiedrisko attiecību speciālistei jābūt novada sejas, etiķetes un vizītkartes veidotājai, bet tā nenotiek,» uzsvēra Iveta Lavrinoviča. Amata aprakstā viņai norādīts arī darbs ar jaunatni un šī joma esot pilnīgā novārtā. «Jau tad, ka pieņēmām lēmumu par šī amata izveidi, es sacīju, ka nevar apvienot šos divus amatus vienā,» atcerējās Mārtiņš Mediņš. R. Melgailis norādīja, ka budžeta plānojums gatavots kopā ar pagastu pārvaldniekiem un iestāžu vadītājiem. Ja deputāti redzot nepieciešamību izmaiņām, jābūt konkrētiem priekšlikumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

ES

Beidzot kāds sāk runāt par to. Ir jāpaiet diviem gadiem, lai saprastu ka speciālists nekam neder un kā tad var derēt, ja nav poņas par šo darbu. Bija jau redzams no paša sākuma, kad tur čiks vien būs. Un algas gan neaizmirsa deputāti visiem pielikt. Vai nekam citam nebija tā vajadzīga?

pirms 2 gadiem, 2016.01.22 08:55

Sandra

Atbilde Es.Lai būtu poņa,,ir jāiegūst arī pieredze darbā vai ne?Skatos ka vieglāk ir pateikt sliktu,nekā labu.Ehhh šitie skauģu pilnie cilvēki!!! Runājiet labu,,domājiet labu,dariet labu citiem un sev,tad nebūs laika citu nopelšanai.

pirms 2 gadiem, 2016.01.22 09:22

jj

Un kas saka, ka viena deputāta viedoklis ir pareizs? Deputāti šo cilvēku neredz diendienā un nezina, ko un cik daudz viņš ir izdarījis tāpat arī par pārējiem. Speciālistiem nav jāgrozās tikai pa skatuves priekšu, kā to daži ir iedomājušies vai dara, lai izpelnītos atzinību.

pirms 2 gadiem, 2016.01.22 09:54

..

Tāpēc, ka pa blatam tika pie amata....
Kas augstu lec, zemu krīt!!!! :)

pirms 2 gadiem, 2016.01.28 15:24

Novadniece

Viegli teikt - domāt, darīt, runāt labu! Ja man katru dienu jādomā, kā dzīvot taupīgi, lai pietiktu no algas līdz algai, kas paaugstināta nav jau 3 gadus, bet pārsvarā viss ir sadārdzinājies, tad, ticiet, domāt, runāt un kur nu vēl darīt labu - ir ļoooti grūti! Bet te - tā jau pārticīgi dzīvojošie paši vēl sev algas paaugstina!

pirms 2 gadiem, 2016.01.22 10:11

D.S

Atkal novadnieces komentāri. Neskaud, kas tev liedz ieņemt tādu amatu? Ko kunksti? No apkakāšanas tev labāk paliek paēdusi esi vai? Pretīgi...

pirms 2 gadiem, 2016.01.22 10:26

Novadniece

D.S. - Pretīgi paliek no taviem komentāriem! Pirmo reizi man ir tāda nepatīkama vārdu pārmaiņa internetā un patīkami tas nav! Un, galvenais, neko tādu aizskarošu nevienam neesmu teikusi!

pirms 2 gadiem, 2016.01.22 11:52

D.S.

Tu palasi savus komentārus - lien citu naudas makā, kāda darīšana cik citiem alga, tev ir tava un ar to dzīvo citi dzīvo vēl slikt;ak.

pirms 2 gadiem, 2016.01.22 12:51

Komentēju jj

Mīļo draudziņ, darbu nevērtē pēc grozīšanās pa skatuves priekšu vai pakaļu, bet pēc rezultāta un attieksmes. Darbu jau nav jāredz un atzinību izpelnās par padarīto nevis par grozīšanos.

pirms 2 gadiem, 2016.01.23 12:06

Vietējās ziņas