Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumniekos uzņēmums peļņas nolūkā izraisījis vides piesārņošanu ar mazutu

Šodien uzsākta Vecumniekos notikušā naftas produktu piesārņojuma likvidēšana, portālu informēja Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību speciāliste Jūlija Ņikitina. Vispirms tiks atsūknēts virs augsnes esošā mazuta slānis, bet vēlāk uzsāks piesārņotā augsnes slāņa noņemšanu. Attīrīšanas darbus veiks SIA «Eko Osta» un SIA «Baltik Eko Group».

J. Ņikitina portālam norādīja, ka Valsts vides dienesta Jelgavas Reģionālā vides pārvalde 6. martā saņēmusi informāciju, ka Vecumnieku pagasta «Mālkalnos» ir izplūdis mazuts. Šis īpašums pieder uzņēmumam «Vecumnieku projekts». Dienu vēlāk inspektori konstatējuši, ka šajā teritorijā naftas produkti izplūduši no vecajām mazuta uzglabāšanas cisternām, kas padomju laikā kalpoja kurināmā uzglabāšanai dzelzsbetona konstrukciju rūpnīcas vajadzībām.

Mazuts no cisternām izplūdis uzņēmuma patvaļīgas darbības rezultātā. Proti, peļņas nolūkos uzņēmuma pārstāvji nogriezuši piecas kurināmā uzglabāšanas cisternas, kuru diametrs bijis pieci metri. Šādas rīcības rezultātā cisternās iekļuvuši nokrišņu ūdeņi un sākusies naftas produktu līmeņa celšanās un izkļūšana no cisternām. Ar mazutu piesārņota apkārtējā teritorija 40x8 metru platībā.

Zemes īpašniekiem tika uzdots nekavējoties sākt naftas produktu atkritumu savākšanu, kā arī izstrādāt neatliekamo pasākumu plānu, piesārņotās vietas sanācijas darbiem. Pēc saziņas ar piesārņojuma seku likvidētājiem noskaidrojies, ka vakar, 12.martā, uzņēmumu «Eko Osta» un «Baltik Eko Group» pārstāvji ir apsekojuši piesārņoto vietu. Šodien ir sākta piesārņotās vietas attīrīšana, vispirms atsūknējot mazuta slāni, kas ir virs augsnes. Vēlāk plānots noņemt piesārņoto augsnes slāni.

Par konstatētajiem pārkāpumiem ir ierosināta administratīvā lietvedība un uzņēmumam piemēros naudas sodu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas