Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumniekos uzstāda fotoradaru 8

Vecumniekos tam paredzētajā vietā otrdien, 14. augustā, uzstādīts stacionārais fotoradars. Tas novietots ceļa Ķekava–Skaistkalne, kas Vecumniekos nodēvēts par Rīgas ielu, un Skolas ielas krustojumā.

Šajā ielas posmā atļautais maksimālais braukšanas ātrums ir 50 kilometru stundā. Taču nereti novērots, ka automašīnas te traucas ar lielāku ātrumu. Te ir liela caurbraucošās satiksmes plūsma no Lietuvas. Braukšanas ātruma pārsniegšana rada problēmas gājējiem un manevrējošiem transportlīdzekļiem. Rīgas ielas abās pusēs ir sabiedriskās ēkas, skola, kultūras nams, tirgotavas. Ir vairākas neregulējamas gājēju pārejas. Fotoradaru šeit novietot rekomendējusi arī Valsts policija.

Tikko uzstādītā ierīce pagaidām darbosies testa režīmā. Par tās esamību braucējus brīdinās atbilstīgas ceļa zīmes.
Vecumnieku novadā šis ir pirmais un pagaidām vienīgais fotoradars. Braucējus posmā no Rīgas līdz Bauskai un tālāk līdz Lietuvas robežai «pieskata» četras ātrumu kontrolējošās stacionārās ierīces. Turklāt Bauskā, Zaļajā ielā, nereti redzams novietots pārvietojamais fotoradars.

Ceļu satiksmes drošības direkcija skaidro, ka stacionāro fotoradaru darbības mērķis ir uzlabot satiksmes drošību. Radaru atrašanās vietas tiek izvēlētas un saskaņotas, sadarbojoties vairākām valsts institūcijām. Nosakot to atrašanās vietas, tiek analizēta un ņemta vērā gan citu valstu pieredze, gan līdzšinējie ceļu satiksmes dati un faktori Latvijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

vecumnieks

jocīgi, likās, ka uzstādīts jau bija pagājušajā nedēļa, ne vakar.

pirms 6 mēnešiem, 2018.08.15 11:44

Kaķis

Ierīci masta galā uzlika pirms dažām dienām, bet pieslēdza un testēja vakar. Tagad tik jāgaida komanda palaist darbībā.

pirms 6 mēnešiem, 2018.08.15 14:55

Grinčs

"Psc Rožģestvu". Nozaga ziemassvētkus grinči.

pirms 6 mēnešiem, 2018.08.15 14:03

Tofiks

Vot reproduktīvie orgāni, ne?

pirms 6 mēnešiem, 2018.08.15 16:33

Vācējs

Hmm,metāls;hmm,metāllūžņi-un tumšu bezmēness nakti.

pirms 6 mēnešiem, 2018.08.15 22:08

mamma

Bārbeles centrā arī noteikti ka šādu vajadzētu.. tuvojas skolas laiks, un bīstams centrs paliek bērniem, it īpaši,kad skolas autobuss piestāj izlaist skolēnus pieturā. Un nejau vietējie nēsās kā muļķi, bet tieši Lietuvas auto īpašnieki!

pirms 6 mēnešiem, 2018.08.16 13:21

vecumnieks

Bija jàliek Vecumnieku centrà. Fùres traucas cauri centram pat nesamazinot àtrumu!

pirms 6 mēnešiem, 2018.08.16 18:22

Vietējās ziņas