Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumnieku apkaimē notiks militārās mācības

No 20. augusta līdz 2. septembrim saskaņā ar Nacionālo bruņoto spēku četru gadu apvienotā militārā mācību cikla noslēgumu visā Latvijas teritorijā notiks līdz šim lielākās Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku organizētās militārās mācības «Namejs 2018». Mācības paredzētas arī Vecumnieku novadā, iedzīvotāji aicināti neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem.

Visvairāk mācības skars Vecumniekus, teritoriju virzienā uz Birzgali, Valli un Zvirgzdi. Zemessardzes 1. Rīgas brigādes štāba jurists Lauris Bočs un rīkotāju pārstāvis Mārtiņš Bemberis atklāja, ka militārās vienības ar transportu un tehniku galvenokārt pārvietosies pa novada ceļiem, vēstīts pašvaldības mājaslapā vecumnieki.lv.

Galvenās mācību darbības Vecumnieku novadā paredzētas  27. augustā, pirms un pēc tam ritēs militāro vienību kustība uz un no izvietojuma objektiem, par kuriem saskaņošana ar īpašniekiem rit atsevišķi. L.Bočs norādīja – ja īpašnieks vēlas pilnībā pasargāt kādu zemes gabalu, to varēs norobežot, iepriekš vienojoties ar mācību rīkotājiem. Militāro vienību pārvietošanās dēļ uz autoceļiem var rasties īslaicīgi kustības ierobežojumi.

Majore Iveta Bērziņa atklāja, ka Vecumnieku novadā mācībās piedalīsies vairāki simti Latvijas, Polijas un Čehijas karavīru. «Ievērojot likuma prasības, mācību munīcija tiks izšauta starp pulksten 7 un 23. Ja to būs paredzēts darīt arī ārpus noteiktā laika, iepriekš informēsim pašvaldību un iedzīvotājus,» skaidroja I.Bērziņa, aicinot cilvēkus sadarboties un būt atsaucīgiem.

Armijas tehniku apskatīt un aptaustīt, kā arī tikties ar kareivjiem ikviens varēs 26. augustā pie Jaunā ezera, informēja Vecumnieku domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš. Novada ļaudis aicināti mācību dienās pievērst uzmanību bērniem, lai nerastos bīstamas situācijas militāro vienību pārvietošanās laikā. 27. augustā jāparūpējas par mājdzīvniekiem, kam nepatīk asi un spēcīgi trokšņi.

Jau vēstīts, ka «Namejs 2018» ir Latvijā līdz šim lielākās militārās mācības, kas aptvers sabiedroto spēkus, karavīrus, zemessargus, rezerves karavīrus un Iekšlietu ministrijas struktūras.

Militāro struktūru pārstāvji sazinās ar katru zemes īpašnieku individuāli, taču ikviens aicināts uzdot neskaidros jautājumus par mācību norisi. Vecumnieku iedzīvotāji aicināti sazināties ar Mārtiņu Bemberi, tālrunis 28211944, e-pasts martins.bemberis@gmail.com. Konsultācijas par ceļu Vecumnieki – Birzgale sniedz Jānis Kušners, tālrunis 25904715, e-pasts janis.kusners@mil.lv. Informācija par ceļa Vecumnieki – Valle teritoriju pieejama pie Vitas Kronbergas-Mateusas, tālrunis 26642472, e-pasts vita.kronberga@mil.lv. Ceļa Zvirgzde – Vecumnieki teritoriju iedzīvotāji aicināti sazināties ar Aivi Marhelu, tālrunis 29844779, e-pasts aivis.marhels@mil.lv. Informāciju sniedz arī pašvaldībā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas