Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumnieku jaunie mākslinieki izdod krāsojamo grāmatu 3

Vecumnieku mūzikas un mākslas skolā ir radīta krāsojamā grāmata «Gadalaiki», ko var arī lejuplādēt internetā, vēsta skolas komunikācijas speciāliste Zane Onkele.

Grāmatā apkopoti vairāk nekā 70 zīmējumu, kas attēlo bērnu un jauniešu izjūtas par svarīgāko katrā gadalaikā, norises dabā un audzēkņu iztēlē. Tā dāvināta sociālās aprūpes centriem Vecumniekos un Ķekavā, kā arī novada pirmsskolas izglītības iestādēm.

Grāmatas iniciatore ir Ķekavas sociālās aprūpes centra vadītāja Olga Černišova, kura gadumijā uzrunāja skolas direktori Ivetu Lavrinoviču, atklājot, ka sociālā centra senioriem trūkst krāsojamo lapu. Daudziem krāsošana ir ierasta atpūtas un laika kavēšanas nodarbe. Tā ir noderīga roku un pirkstu motorikas trenēšanai. Kā skaidrojusi O. Černišova, vecajiem ļaudīm, kam ir ierobežotas kustību iespējas, krāsošanai neder kurš katrs zīmējums. Viņiem ir grūti izkrāsot sīkas detaļas, pārlieku saraibinātus zīmējumus, labākās ir tīras līnijas, lieli laukumi.

«Mūs šī ideja iedvesmoja, un skolotāja Anda Sproģe aicināja audzēkņus radīt zīmējumus krāsošanai, kas būtu piemēroti gan maziem bērniem, gan senioriem,» stāsta I. Lavrinoviča, «tika uzzīmēti ap 300 zīmējumu, un atlases process bija krietni sāpīgs un grūts. Paldies audzēkņiem par radošo darbu!»

Drukātā un iesietā formātā izdevums ir nelielā tirāžā – tik daudz, lai pa eksemplāram uzdāvinātu sociālās aprūpes centriem un novada pirmsskolas izglītības iestādēm. Toties jebkurš interesents visu grāmatu vai atsevišķas lapas var izdrukāt pats, lejuplādējot failu skolas mājaslapā vecumniekumms.lv, informē Z. Onkele.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

sveši teksti

Bauskas Dzīve, nu cik var ņemt gatavus tekstus no vecumnieki.lv (droši vien citu novadu sakarā notiek līdzīgi) un pārrakstīt/ salikt pēdiņas/ pārgrozīt tos tā, lai izklausītos, ka patiešām runāts ar šiem cilvēkiem un šis viss uzzināts? Ne Z.Onkele jūs informēja, ne I.Lavrinoviča jums to stāstīja, šis ir kārtējais teksts, kas tapis no cita teksta. http://vecumnieki.lv/novads/jaunumi/becktt/445/article/vecumnieku-muzikas-un-makslas-skolas-kolektivs-davina-pasu-veidotu-krasojamo-gramatu.html
Nezinu gan, cik laba žurnālistika šī ir un vai to tā vispār var nosaukt. Strādājiet taču kā normāli žurnālisti, nav jau tā, ka to neprotat, bet šo praksi gan varētu mēģināt beidzot izskaust.

pirms gada, 2018.01.25 15:27

Forši!

Kāda mīļa iniciatīva!
Un tas miestā, kur tikai 2 jaunieši atvilkās uz tikšanos ar deputātiem? Bet re, ka ir aktīvi arī :)
Par tiem pārpublicētajiem tekstiem: jā, būtu labi, ja šajā rakstā būtu ieliktas norādes uz avotiem. Un vecumnieki.lv ieliktu piezīmi, ka pārpublicēšanas gadījumā jānorāda avots

pirms gada, 2018.01.26 07:09

Jančuks

Jaunieši neiiet uz tikšanos ar deputātiem, jo netic viņiem, līdz šim ir bijusi tikai negatīva pieredze. Ne pa velti visi pa malām šūmējās, tai skaitā pašā pagastā, kas būs, kad vadzis būs pilns???

pirms gada, 2018.01.26 08:32

Vietējās ziņas