Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumnieku novada pagastos atver zupas virtuves 7

Zupas virtuves šonedēļ sāk trūcīgo personu ēdināšanu Vecumnieku novada pagastos. Bezmaksas viru gatavo vietējo skolu ēdnīcās un pansionātā «Atvasara», stāsta Vecumnieku novada sociālā dienesta vadītāja Ina Jankeviča. «Deputāti tā nolēma 28. janvāra sēdē, tāpēc ceru, ka visos pagastos februāra pirmajā nedēļā ēdināšana arī sāksies. Gribu uzsvērt, ka šis zupas virtuves apmeklējums neskaitīsies kā pabalsts. Katru darbdienu ēst var nākt katrs, kurš uzskata, ka citas izejas nav. Lai saņemtu siltu ēdienu, jādodas uz tuvāko zupas virtuvi, līdzi ņemot slēgtu trauku, kurā var ieliet zupu līdzņemšanai vai ēšanai uz vietas.»Vecumnieku pansionāta «Atvasara» vadītāja Zaiga Švāģere stāsta, ka 1. februārī pusdienotājiem izvārīts spaiņa tilpuma katls boršča. Taču turpmāk būšot jāgatavo vairāk viras, jo ēdēju nāk daudz. Bārbeles pamatskolas virtuves saimniece Inta Jumiķe arī bezmaksas pusdienotāju šķīvjos lēja boršču. Pagaidām nav skaidrs, cik cilvēkiem Bārbelē šāds atbalsts ir vajadzīgs, atzīst Inta Jumiķe. Kurmenes pamatskolā ēdināšana varētu tikt sākta šonedēļ, direktore Gundega Drava skaidro, ka tiek gaidīts novada pašvaldības skaidrojums, kā šo palīdzību organizēt. Vecumnieku novada domes finanšu nodaļas vadītāja Rita Pole informē, ka līdz gada beigām zupas virtuves nodrošināšanai paredzēti 4000 latu. Tiek lēsts, ka porcijas cena varētu būt ap 50 santīmu. Novada pašvaldība mēneša beigās samaksās mācību iestādēm par sniegto pakalpojumu, kura cenā ir arī produkti. Novada sociālajā dienestā novērots, ka, zaudējot darbu, arvien vairāk cilvēku vēršas pēc palīdzības. Vecumnieku novadā iepriekš nekad zupas virtuve nav bijusi, tāpēc trūkst arī pieredzes, kā tā jāorganizē, atzīst Ina Jankeviča. Plānots, ka šī bezmaksas ēdināšana tiks nodrošināta līdz 31. maijam. Pēc tam pašvaldība izvērtēs, kā palīdzība izmantota, un lems par turpmāko.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

arī direktore

Nav jau slikta doma un neviens nav pret to, tikai jārēķinās, ka mazai skolai nav lieku produktu uzkrājumu lai nākamajā dienā izvārītu otrtik lielu katlu kā ikdienā. Neviens jau nesaka, ka tas nav jādara! Šoreiz viss kaut kā otrādi notiek un zupas virtuves organizēšana no novada puses sākās ar paziņojumu izvietošanu, tikai pēc tam tika informētas skolas un tikai trešajā dienā paziņots cik izmaksās viena porcija. Par to, cik īsti jāvāra un ko darīt/kas maksās/ ar pāri palikušo zupu, zinātne, tobiš, novada dome vai soc. darbinieki klusē.
Kur te direktores vaina?

P.s. Teikums" "Novada pašvaldība mēneša beigās samaksās mācību iestādēm par sniegto pakalpojumu, kura cenā ir arī produkti" ir neprecīzs. Šobrīd vēl neviens nav teicis, ka samaksāts tiks par pakalpojumu - pavāram par darbu un izlietoto elektrību, nauda ir paredzēta tikai un vienīgi produktiem. - akcija - "PAVĀRAM PRIEKS" .

pirms 8 gadiem, 2010.02.03 21:51

Izbrīns

Vāra zupu -slikti, nevāra- slikti. Kas tad ir labi ? Laikam tikai muldēšanai nav nekādas vainas !

pirms 8 gadiem, 2010.02.02 19:35

jap jap

ir jau baigi viegli paziņot- no rītdienas vāriet zupu. ok! cik cilvēkiem šāds pakalpojums būs nepieciešams, 5-45? ir atšķirība? kas piegādās produktus? ir dažādi modeļi Latvijas pagastos.
vispirms ir vajadzīgs apzināt cilvēku loku, tad izdomāt, kā zupu saņems tie, kas dzīvo tālu vai nevar atnākt? un tas u ir tīrs sociālo darbinieku darba lauks. skolas ir kā vietas, kur to var tehniski izdarīt, jomir atbilstošs aprīkojums, cilvēki.

pirms 8 gadiem, 2010.02.02 18:14

iemetējs

Lielāku murgu laikam novada bosi nevarēja izdomāt- ēdināšanu veikt skolā, kura ir pusotru kilometru no centra.

pirms 8 gadiem, 2010.02.02 17:47

arī ēdāja

Ne jau direktorei to zupu jāvāra. Kas izdomāja, tas lai arī to dara!

pirms 8 gadiem, 2010.02.02 17:24

ēdājs

Kurmenes pamatskolas direktore gaida skaidrojumu no novada vadības - kas tur ko nesaprast, lai sāk vārīt katlu zupas un dalīt. Tur nu gan vajag lielu prātu. Vai tad par 447, Ls mēnesī nevar saprast vai negrib saprast.

pirms 8 gadiem, 2010.02.02 14:25

Vietējās ziņas