Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumnieku novada pedagogi iepazīsies ar britu un čehu pieredzi 4

Trīs Vecumnieku novada Misas vidusskolas pārstāvji no 21. līdz 23. oktobrim Siguldā piedalīsies seminārā «Skolas kā satelīti attīstības izglītībā».Seminārā iesaistīsies deviņu Latvijas skolu komandu pārstāvji. Būs ekskluzīva iespēja iepazīties ar Lielbritānijas un Čehijas organizāciju pieredzi Latvijai vēl jaunajā attīstības jeb globālās izglītības jomā. Stāsta projekta koordinatore Misas vidusskolā Ingrīda Vaisjune: «Seminārā piedalīsies arī Misas vidusskolas direktore Rūta Kārkliņa un skolotāja Laima Spalva. Plānots, ka tas būs izvērtējuma seminārs, kur katra skola pastāstīs, kā līdz šim ir veicies. Esam savākuši fotogrāfijas no pasākumiem.» Papildus semināra saturiskajam pienesumam skolām būs arī iespēja sākt starptautisko saišu veidošanu ar mācību iestādēm Lielbritānijā. Ingrīda Vaisjune cer, ka izdosies līdzīgu skolu sameklēt Lielbritānijā. Tā būtu iespēja sarakstīties un diskutēt par attīstības izglītības jautājumiem ar citas valsts izglītības iestādi.Seminārā tiks apgūtas tēmas - cilvēktiesības, godīgā tirdzniecība, sociālais taisnīgums, dažādība, tūkstošgades attīstības mērķi, kā arī tiks sniegti praktiski ieteikumi, kā tās aizraujoši mācīt skolā. Projektu «Skolas kā satelīti attīstības izglītībā» īsteno «Izglītības attīstības centrs» sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām «GLEN Latvija» un «Leeds Development Education Center» no Lielbritānijas. Attīstības jeb globālā izglītība ir aktīvs mācīšanās process, kas ļauj cilvēkiem attīstīt izpratni par starptautiskām attīstības prioritātēm un ilgtspējīgas attīstības principiem, izzināt globālo problēmu izraisītājus un ietekmes, kā arī veicina personisku iesaisti un informētu lēmumu pieņemšanu. Attīstības izglītība balstās uz solidaritātes, vienlīdzības, iekļaušanas un sadarbības principiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

inge

Nu re, te atkal labs veids kā savu žulti izliet! To, ka puse darba sestdienā darāma jau neskatamies:(

pirms 7 gadiem, 2010.10.27 10:20

Pele

Dažādu semināru apmeklēšanai skolotājiem vislabāk būtu izvēlēties to laiku, kad bērniem ir brīvlaiks, lai nav jākavē mācību stundas.

pirms 7 gadiem, 2010.10.21 22:06

Skolnieks

Lai tik učuki rullē - būs brīvas stundas, varēs padauzītiews.

pirms 7 gadiem, 2010.10.21 14:29

Pedro

Vai tikai atkal nav kārtējā ekskursija? Varbūt tomēr labāk būtu, ja skolotājs šajā dienā strādātu skolā - tas vairāk būtu nodokļu maksātāju interesēs, varbūt par kādu nesekmīgo būtu mazāk.

pirms 7 gadiem, 2010.10.21 13:41

Vietējās ziņas