Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumnieku novadā pieteiks ārkārtas situāciju 4

Vecumnieku novada domes ārkārtas sēdē trešdien, 18. oktobrī, pieņemts lēmums prasīt Ministru kabinetam apstiprināt novadā ārkārtas situāciju, jo zemnieki pārmērīga mitruma dēļ nevar novākt ražu.

No saimniecībām saņemti ziņojumi par simtiem hektāru nenoraktu kartupeļu, nenokultas labības, nenopļautu zālāju, neapsētu ziemāju, «Bauskas Dzīvei» vēsta pašvaldības izpilddirektore Aiga Saldābola.

«Dome sūtīs pieteikumu Zemkopības un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, lai valdība apstiprinātu ārkārtas situācijas izsludināšanu Vecumnieku novadā,» skaidro amatpersona, «tas ļaus zemniekiem izvairīties no soda sankcijām par nenovāktām platībām Lauku atbalsta dienesta kontrolē, par kavētiem kredītu maksājumiem un projektu termiņa neizpildi.»

Provizoriskos datus par platībām, ko saimniecībās līdz šim nebija iespējams apstrādāt, apkopojis novada lauku konsultants Kristaps Stallīts. Viņš skaidro, ka līdz šim apkopotā informācija ir tikai ieskats situācijā, jo zemnieki informāciju snieguši mutiski un līdzīgi kritiska situācija ir arī citās saimniecībās, kas datus nav paziņojušas. Pēc sākotnējiem datiem, neapstrādājami patlaban ir vairāk nekā 2800 ha tīrumu.

Kā vērtē A. Saldābola, visvairāk cietuši dārzeņu audzētāji, tomēr ir redzami arī nenokulti vasaras rapšu un griķu lauki. Pēdējos vēl gan varot pagūt nokult, ja zeme apžūs. K. Stallīts stāsta, ka ūdens uz laukiem redzams visos pagastos, bet īpaši slikta situācija ir Kurmenes un Bārbeles pagastā.

Vairāk lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā izdevumā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

ieteikums

Varēja mobilizēt armiju un novākt laukus ar roku darbu.

pirms gada, 2017.10.19 18:52

Dārza iela

Ja Bauskā dzīvokļos turpinās kurināt tā ,ka roku nevar pielikt pie radiatoriem un ir 25 grādi,es rakstīšu uz ministriju.

pirms gada, 2017.10.21 13:13

šaubos

Uz kuru ministriju tu tieši rakstīsi, varbūt vienkāršāk ir palūgt mājas atbildīgajai personai, lai noregulē kādu grādu zemāk, šaubos, vai kāds ministrs no Rīgas brauks regulēt.

pirms gada, 2017.10.21 13:27

Vietējās ziņas