«Vecumnieku» volejbolisti iekļūst pusfinālā

Visai pārliecinoši Latvijas Nacionālās 2. līgas čempionāta pusfinālā iekļuvis volejbola klubs (VK) «Vecumnieki», kas divu spēļu summā ar 2:0 uzvarēja VK «Balvi» spēlētājus.

Vecumnieku novada volejbola vienība regulāro čempionātu noslēdza otrajā vietā, uzvarot 16 no 20 spēlēm. Pērn novada volejbolisti izstājās jau ceturtdaļfinālā, bet šogad rezultātu ir izdevies uzlabot.

Latvijas Nacionālās 2. līgas izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā «Vecumnieki» sacentās ar sīkstajiem VK «Balvi» volejbolistiem, kuri sezonas regulāro turnīru noslēdza septītajā vietā. Lai iekļūtu pusfinālā, kādai no komandām bija jāuzvar divas spēles. Šoreiz to paveica «Vecumnieki», triumfējot ar 2:0, pirmo reizi pēdējo piecu gadu laikā novada volejbolisti spēja pārvarēt izslēgšanas spēļu pirmo kārtu.

Pirmajā kārtā 26. martā mūsu volejbolisti devās uz Balviem. Tur visai nervozā spēlē ar 3:1 (29:31; 25:20; 25:21; 25:23) uzvaru svinēja viesi no Vecumniekiem.

Pirmajā izslēgšanas spēlē rezultatīvākais sportists Vecumnieku komandas sastāvā ar 12 punktiem (p.) bija Kristaps Lisovskis, Artūram Kauliņam – 10 p., Uģim Eglītim – 9, Jorenam Janišonam, Oskaram Lisovskim un Jānim Krēmerim – 8 p.

Atbildes spēlē Vecumniekos 27. martā mājinieki pretiniekiem neatstāja nekādas cerības. Turpinot visas sezonas laikā savā laukumā demonstrēt pārliecinošu un stabilu sniegumu, «Vecumnieki» viesus no Balviem «sasita» ar 3:0 (25:18; 25:17; 25:17) un iekļuva turnīra pusfinālā.

VK «Vecumnieki» komandas treneris Jānis Plūme atzinīgi vērtē vienības spēlētāju sniegumu un garajā pārtraukumā cer uz savainoto sportistu atgriešanos sastāvā. «Pirms tam izteicos skeptiski par to, ka komandai jāaizvada pirmā spēlē Balvos, tagad varu apgalvot pretējo. Tur valdīja īsta «play-ff» atmosfēra, ar milzīgu mājinieku komandas skatītāju atbalstu. Jau pirmajā cīņā varējām izbaudīt izslēgšanas spēļu burvību,» stāsta treneris.

«Ceturtdaļfināla sērijā sportisti nospēlēja tā, kā es to biju gaidījis, – pārliecinoši un stabili. Tagad komandai paredzēta divu nedēļu pauze, kuras laikā, lai nezaudētu spēļu praksi, aizvadīsim pārbaudes maču ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta volejbola izlasi. Pārtraukums varētu nākt par labu savainotajiem spēlētājiem, kuri, iespējams, pagūs izveseļoties,» situāciju vienībā raksturo Jānis Plūme.
Pirmā pusfināla spēle VK «Vecumnieki» komandai paredzēta 10. aprīlī izbraukumā pret vienībām «Valka» vai «Madona». Savukārt atbildes mačs mājās būs 16. aprīlī, un, ja būs nepieciešama arī sērijas trešā spēle, tā notiks Vecumniekos 17. aprīlī.