Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumnieku VUGD postenis saņem jaunu autocisternu

Vecumnieku ugunsdzēsēji-glābēji saņēmuši jaunu specializēto autocisternu MAN. Īpaši aprīkotais transportlīdzeklis jaunuzceltajā depo, kas šogad uzbūvēts par pašvaldības līdzekļiem, ieripoja 13. novembrī.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes Bauskas daļas Vecumnieku posteņa vīri 13. un 14. novembrī iepazinās ar autocisternas aprīkojumu un izmēģināja to darbībā pie Vecā ezera. Personāla apmācību veica Rolands Koroševskis, pilnsabiedrības «SZCZESNIAK Latvia» pilnvarotā persona.

«Turpinot papildināt specializēto transportlīdzekļu klāstu ar jaunām automašīnām, Vecumnieku postenim piegādāta ugunsdzēsības autocisterna MAN 6×6 ar tilpni septiņām tonnām ūdens. Pašlaik notiek personāla apmācība, lai visi ugunsdzēsēji-glābēji apgūtu aprīkojumu, kas izvietots uz autocisternas, bet autovadītāji – transportlīdzekļa vadīšanas īpatnības. Pēc tam turpināsies automašīnas pieņemšanas process, lai tā jau tuvākajā laikā dotos uz izsaukumiem,» «Bauskas Dzīvi» informē Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Zemgales reģionā.

Ugunsdzēsēji-glābēji jauno ieguvumu vērtē atzinīgi, jo autocisternas tilpne spēj uzņemt divas un pat vairāk reižu ūdens nekā pašlaik lietotās «Scania» un ZIL-131, kurās var iesūknēt līdz trim tonnām ūdens. Vīri pauž, ka iespēja iegūt jauno auto ir «Plēsnieka pirksts» (Māris Plēsnieks – bijušais Vecumnieku posteņa komandieris; aut. piez.), jo vispirms bija «jāizkaro depo»; standarta boksā augsto un garo cisternu nemaz nevar iebraukt. «Vērtīgs ieguldījums,» secina Vecumnieku ugunsdzēsēji-glābēji.

«Prieks, ka zēniem prieks par jauno auto! Būs ērtāka strādāšana,» teic M. Plēsnieks, kurš šovasar devās izdienas pensijā. «Jaunizbūvētā novietne tapa, pateicoties novada domes atsaucībai. Šo gadu laikā ar pašvaldības atbalstu sakārtota depo teritorija, izbūvēta hidrantu sistēma. Ja tiks īstenots projekts par gājēju celiņa izveidi Bauskas ielā, ceru, ka izdosies savest kārtībā arī iebrauktuves.»

Autocisternas vadītājs, kaprālis Guntis Grantiņš teic, ka ar jauno transportlīdzekli būs ērtāk strādāt, jo «viss salikts pa plauktiņiem». Svarīga ir cisternas ietilpība un tas, ka «velk visi seši tilti». «Lielisks aprīkojums. Tagad tikai jāielāgo, kā viss darbojas, taču nekas sarežģīts nav, viss uz podziņām.»

G. Grantiņš ar ugunsdzēsējiem saistīts kopš 1994. gada, kad depo vēl bija pašvaldības pārziņā. Savulaik braucis ar vecu «gaziku», tāpēc tagad jo īpaši spēj novērtēt jaudīgās autocisternas MAN priekšrocības.

Vecumnieku depo ir trešais Latvijā, kam piegādāta specializētā autocisterna MAN, atklāj R. Koroševskis. Plānots, ka VUGD tādu nodos pavisam 17 ugunsdzēsēju-glābēju daļu un posteņu rīcībā. Pirmie transportlīdzekli izmēģinājuši Baldones vīri, otrais pirms nedēļas devās uz Smiltenes posteni. «Šīs autocisternas ir neaizvietojamas ugunsgrēku dzēšanā lauku apvidos un vietās, kur problēmas ar ūdens ieguvi,» skaidro V. Gribuste.

Vietējās ziņas