Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vēlas mainīt novada domes vadību 45

Bauskas novada sēdē ceturtdien, 26. augustā, tiks mainīts pašvaldības nolikums. Divu priekšsēdētāja vietnieku vietā iecerēts atstāt tikai vienu.«Bauskas Dzīves» rīcībā ir informācija, ka vairākums deputātu nevēlas šajā amatā tagadējo priekšsēdētāja vietnieci Āriju Gaili. Deviņi Bauskas novada domes deputāti - Uldis Kolužs, Jānis Rumba, Egils Millers, Rudīte Čakāne, Juris Landorfs, Alvis Feldmanis, Juris Cielavs, Vera Purmale un Tija Milgrāve - uzrakstījuši iesniegumu, kurā pauž neapmierinātību ar priekšsēdētāja vietnieces darba kvalitāti.  Deputāti bažījas, ka nenorit pilnvērtīga un pietiekami strauja novada attīstība. Tādēļ viņi rosina mainīt pērn pieņemto novada pašvaldības nolikumu, svītrojot no tā 17. punktu, kurā teikts, ka domes priekšsēdētājam ir divi vietnieki. Ir aicinājums paredzēt tikai vienu vietnieku, kura pārziņā būtu pārvalžu darba uzraudzība, pašvaldības kapitālsabiedrību pārraudzība, kā arī novada attīstības projektu uzraudzība. «Bauskas Dzīve» uzrunāja vairākus deputātus, administrācijas darbiniekus, taču, respektējot viņu lūgumu, konkrētu viedokļu paudēju vārdi netiks nosaukti. Vairākums uzrunāto deputātu atbalstīja pārmaiņas pašvaldības nolikumā, atstājot tikai vienu priekšsēdētāja vietnieka amata vietu. Tomēr domstarpības bija par personālijām. Teju vienprātīgas bija iebildes pret Ā. Gailes kandidatūru šajā amatā. Par iemeslu tika minēta viņas līdz šim izrādītā nespēja efektīvi pildīt savus pienākumus. Vietniekam jābūt ar labām iemaņām saimnieciskajā darbībā, augstu produktivitāti un darba spējām.  Kā viens no potenciālajiem šī amata kandidātiem tika minēts deputāts pansionāta «Derpele», arī Iecavas SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» direktors Alvis Feldmanis. Tomēr vairākuma atbalsts A. Feldmaņa kandidatūrai ir stipri apšaubāms. Kā otrs potenciālais šī amata kandidāts tika nosaukts deputāts Bauskas novada domes attīstības un plānošanas nodaļas vadītājas vietnieks Jānis Feldmanis. Tomēr arī par šo kandidatūru nav drošas pārliecības, vai tiks savākts nepieciešamais balsu skaits.Mainot nolikumu un samazinot priekšsēdētāja vietnieku skaitu no diviem uz vienu, līdzšinējā vietniece Ā. Gaile saglabā savu amatu. Lai viņas vietā izraudzītu citu deputātu, nepieciešams atsaukt Ā. Gaili no šī amata vai arī viņai pašai no tā jāatkāpjas. Jautājums par maiņām novada pašvaldības nolikumā iekļauts domes 26. augusta sēdes darba kārtībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 45

sālīts

eksdeputāt, visam savs laiks un nu gan sasālīji! Pieliki klāt viltību, piecerēji piedomātu klusumu un nokrāsoji sevi par "naivu". Tāpēc jau šai zemē tā klājas, ka tie, kas domā,ko darīt, lai būtu progresīvāk, tiek pataisīti tikai par trokšņa cēlājiem. Ja aizstāvi savu draudzeni, tad nemelo un nezākājies...!

pirms 8 gadiem, 2010.08.30 23:29

eksdeputāts

Millers, Rumba ,Milgrāve , Čakāne,Kolužs un pārējais čertrinieks- rodas iespaids, ka domē sēž pilnīgi nespējnieki, kuri nāk klajā ar viltīgiem risinājumiem. Vai tad viena Ārija var jūsu vietā visu paveikt? Mēs naivie domājām, ka jūs nopietni darbojaties pilsētas labā , bet izrādās pa kluso cits citam dunci mugurā dur. Piekrītu deputātam, lai jums lieliskais 9- nieks, būtu tik daudz saprāta kā Gailei. Ja gribējāt savu varu parādīt , tad daudz korektāk. Padomājiet cik neapmierinātu cilvēku stāv aiz jums.

pirms 8 gadiem, 2010.08.26 10:24

deputāts

Ne tikai Feldmaņa kungam vairāki amati, bet tik pat ,kā visiem deputātiem, Milgrāvei arī 3, Grigorjevai, Kolužam, nu taču visiem,un ja arī Gailes kundze nav spējīga, vadīt Domi, kā vietniece, tad tas ir jāizdara solīdi, un lai Jums pārējiem deputātiem dievs dotu tādas spējas un saprāšanu, kādas ir Ārijas kundzei viņas gados! Pilnīgi pietiek ar vienu vietnieku, Jūs tāpat neko tur nedariet, vēl taču katrā pagastā ir pārvaldes, kur arī nemazi štati, ak dieviņ, vēl par maz un smagi, ko paši līdāt ....

pirms 8 gadiem, 2010.08.26 08:57

Devītniekam! Vai būs arī šai izrādei turpinājums un kāds tālāk būs izvēlētais parsonāžs? vai tad ar vienu grēkāzi pietiks?

pirms 8 gadiem, 2010.08.25 21:11

iz smiekls

Ja deputāti būtu savstarpēji toleranti tāda ņirgāšanās nebūtu. Esiet labprātīgi iesēdušies krēslos, tad strādājiet, bet ne viens par otru gānaties.

pirms 8 gadiem, 2010.08.25 20:44

Štirlics

Jāāāāā... Millers būtu īstais cilvēks. Ha-ha.

pirms 8 gadiem, 2010.08.25 20:17

Ole

Var būt arī jāmaina bet ne s*du pret mēslu.

pirms 8 gadiem, 2010.08.25 18:32

bite

Laikam jau "gods" kāds tuvu stāvoš cilvēciņš gailei!!!atklāti sakot mani izbrīna fakts, ka šī persona vēl tik ilgi novada domā ir nosēdējusi!Sen jau bija laiks patriekt!Tas jau nav sēdēt pilsētas domē kur pakalpiņi skrēja gan pa priekšu gan no pakaļpuses. Lai gailei uz kāda Bauskas soliņa rīko pensionāru arodbiedrību, gan varēs klačas uzklausīt, gan tajā pašā brīdī pagulēt ar pievērtām miglainām actiņām...Un piekrītu Pifam - faktiski tukši un izsmelti cilvēciņi...

pirms 8 gadiem, 2010.08.25 17:54

bite

Laikam jau "gods" kāds tuvu stāvoš cilvēciņš gailei!!!atklāti sakot mani izbrīna fakts, ka šī persona vēl tik ilgi novada domā ir nosēdējusi!Sen jau bija laiks patriekt!Tas jau nav sēdēt pilsētas domē kur pakalpiņi skrēja gan pa priekšu gan no pakaļpuses. Lai gailei uz kāda Bauskas soliņa rīko pensionāru arodbiedrību, gan varēs klačas uzklausīt, gan tajā pašā brīdī pagulēt ar pievērtām miglainām actiņām...Un piekrītu Pifam - faktiski tukši un izsmelti cilvēciņi...

pirms 8 gadiem, 2010.08.25 17:53

Vilsons

Nu tiešām smieklīgs tas kas Milleru iesaka. Tādu ļempaku var par sētnieku, bet ne par vietnieku.

pirms 8 gadiem, 2010.08.25 16:34

kauns

Diezin kurš ir tas produktīvais darbinieks no šiem 9 deputāteļiem. Galvenais kurš būs pirmais kas paziņos, ka tieši viņš ir tas baltais spēks ar labām darba iemaņām ,uzlaikos balto talāru, lai sevi varētu pieteikt, ka baltu un pūkainu ....vecais vairs nekam neder. Kā redzam paši netiekat galā ar saviem mazajiem objektiem, kur vēl novadā...

pirms 8 gadiem, 2010.08.25 14:43

benķis

BAUSKAI un VALSTIJ vajadzīgs SAIMNIEKS... kamēr tādu neatradīsim nekas nemainīsies.

pirms 8 gadiem, 2010.08.25 12:50

gods

Gailei visu cieņu -viņa nevadās pēc partiju vienošanās , bet gan pēc sirdsapziņas. Kaut vairāk būtu tik drosmīgu deputātu.

pirms 8 gadiem, 2010.08.25 12:43

bosam ----- vai Latvijas novados ir vajadzīgs ievazāt šīs Lielpilsētu sērgas ar Batķām un visiem citiem ***em - ko sauc par partiju vienošanos, koalīcijām uccccc. ??! domāju, ka ne - jābalso ir pēc iekšējās pārliecības .. pēc uzticības un veselā saprāta un citiem ētiskiem morāles kritērijiem, nevis kaut kādām zoodārza vienošanām

pirms 8 gadiem, 2010.08.25 07:13

boss

Cienījamā, direktore, ir gan jums cilvēkiem bezgala īsa atmiņa, jo pagājušo gadu kad partijas bija noslēgušas savstarpējo vienošanos kas par ko balsos, vienīgā Gailes kundze visus "pī, pī, pī" pēdējā brīdī pārdevās, tā ka šeit ir ļoti vietā sakāmvārdi ko sēsi, to pļausi.

pirms 8 gadiem, 2010.08.25 06:57

PIFS

Visi tie nosauktie cilvēki ir pilnīgi tukši un izsmelti! Nav jēgas no sapuvušiem vēžiem jaunā kulītē jo smakos viņa tā vai tā! Nav bauskai nekaa un nebuus arii kantrī festivālu esam PADIR..ŠI !!!

pirms 8 gadiem, 2010.08.25 00:46

Veterāns

Valdis jau gribētu savu uzticamo ieroču nesēju Sašu no Gailīšiem!

pirms 8 gadiem, 2010.08.24 20:47

krēsls

nu beidziet mocīt to pensionāri! lai tak iet mājā govis slaukt! ir tak stipri vīri ar, kas to krēslu mācēs riktīgi spodrināt!!!

pirms 8 gadiem, 2010.08.24 20:22

Vietējās ziņas