Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vērienīgākās militārās mācības «Namejs» noritēs arī Iecavas un Vecumnieku novada teritorijā 5

Pirmdien, 20. augustā, Latvijā sāksies līdz šim lielākās Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku organizētās militārās mācības «Namejs 2018». Tās skars arī Iecavas un Vecumnieku novada teritoriju.

Iedzīvotāji aicināti neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem.

Visvairāk mācības skars Vecumnieku teritoriju virzienā uz Birzgali, Valli un Zvirgzdi. Zemessardzes 1. Rīgas brigādes štāba jurists Lauris Bočs un rīkotāju pārstāvis Mārtiņš Bemberis atklāja, ka militārās vienības ar transportu un tehniku galvenokārt pārvietosies pa novada ceļiem, vēstīts pašvaldības mājaslapā vecumnieki.lv.

Galvenās aktivitātes Vecumnieku novadā paredzētas 27. augustā, pirms un pēc tam ritēs militāro vienību kustība uz un no izvietojuma objektiem. Nokļūšana tur tiek saskaņota ar zemes īpašniekiem. L. Bočs sacīja – ja īpašnieks vēlas pilnībā pasargāt kādu zemesgabalu, to varēs norobežot, iepriekš vienojoties ar mācību rīkotājiem. Militāro vienību pārvietošanās dēļ uz autoceļiem var rasties īslaicīgi kustības ierobežojumi.

Majore Iveta Bērziņa atklāja, ka Vecumnieku novadā mācībās piedalīsies vairāki simti Latvijas, Polijas un Čehijas karavīru. «Ievērojot likuma prasības, mācību munīcija tiks izšauta starp pulksten 7 un 23. Ja to būs paredzēts darīt ārpus noteiktā laika, iepriekš informēsim pašvaldību un iedzīvotājus,» skaidroja I. Bērziņa. Viņa arī aicināja cilvēkus sadarboties un būt atsaucīgiem.

Svētdien, 26. augustā, interesenti varēs apskatīt armijas tehniku un tikties ar kareivjiem. Tas notiks pie Jaunā ezera. Tā informēja Vecumnieku domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš. Novada ļaudis aicināti mācību dienās pievērst uzmanību bērniem, lai nerastos bīstamas situācijas militāro vienību pārvietošanās laikā. 27. augustā jāparūpējas par mājdzīvniekiem, kam nepatīk asi un spēcīgi trokšņi.

Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka pašvaldībā interesējušies militārie pārstāvji par iespēju izmantot atkritumu savākšanas tehniku. Specifiskas informācijas par mācību norisi, ierobežojumiem vai īpašiem vēstījumiem iedzīvotājiem pašvaldībā neesot.

Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta preses nodaļas majore Sandra Brāle piebilst, ka Iecavas novadā iespējama militārās tehnikas pārvietošanās. Mācību norisei izmantos bijušo raķešu bāzi Zālītē. Bāzes teritorija paredzēta kā iespējamais rezerves variants. A. Mačeks piebilda, ka bijušās raķešu bāzes teritorija ir privātīpašums.

Aizsardzības ministrijas pārstāve S. Brāle informē, ka mācību laikā pa autoceļiem pārvietosies gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lidos militārās lidmašīnas un helikopteri.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem. Iedzīvotājus aicina būt saprotošiem un nekavēt karavīru un militārās tehnikas pārvietošanos. Militārās tehnikas kolonnas pavadīs Militārā policija, Valsts policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, autovadītājiem jāievēro ceļu satiksmes noteikumi. Nedrīkst traucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.

Latvijas gaisa telpā militāri lidojumi notiek noteiktā augstumā un ātrumā. Lidaparātu radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam. Iedzīvotājiem nevajag uztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.

Mācību laikā ārpus poligona tiks pielietota tikai mācību munīcija un imitācijas līdzekļi. Mācību munīcija rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

tā teikt

NBS aizsardzības un kaujas spēju imitācija

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.20 15:08

es no Laukiem,

Ko tas nozīmē??nevarēs Zupu normāli paēst???

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.20 18:04

patriots

Ceru ka mācībās piedalīsies arī mūsu draugi no austrumiem.

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.21 10:11

Iedzīvotāji

Cikos pie Jaunā ezera tehnikas apskate notiks?

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.23 19:14

Vietējās ziņas